F1.sk F1.sk

Villeneuve o strápnení McLarenu v Indianapolise: Pre všetkých to bude lekcia
zdroj: McLaren Indy

Villeneuve o strápnení McLarenu v Indianapolise: Pre všetkých to bude lekcia

Jacques Villeneuve so záujmom sledoval snaženie McLarenu v Indianapolise, ktoré sa skončilo strápnením. Tím s hviezdnym Fernandom Alonsom sa do pretekov nedokázal ani kvalifikovať a spravil viacero amatérskych chýb.

"Pre všetkých to bude lekcia," povedal Villeneuve, ktorý Indy 500 vyhral v roku 1995, pre španielsky denník Marca. "Veď je to možno najťažšia súťaž na svete a oni to chceli absolvovať sami."

McLaren pri predchádzajúcom nasadení v Indianapolise spolupracoval s tímom Andretti Autosport, teraz to však skúšal na vlastnú päsť. Trpko na to doplatil.

"Musíte to robiť poriadne a je ťažké pripraviť sa na niečo takéto vďaka jedným pretekom v roku," upozornil Kanaďan narážajúc na to, že McLaren zo zvyšku sezóny IndyCar neabsolvoval absolútne nič. 

Celkovo však Villeneuve Alonsovi a jeho snahám fandí: "Vie, že vo Formule 1 už všetky rekordy neprekoná, takže sa rozhodol namiesto toho vyhrať niečo zo všetkého..."

Jednou z tém, ktoré sa v rozhovore riešili, bola aj aktuálna dominancia Mercedesu vo Formule 1. "Pre F1 je to hrozné, lebo to trvá už veľmi dlho. Pri týchto pravidlách je v zásade nemožné, aby bol Mercedes porazený," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Magazín

Pozri viac