F1.sk F1.sk

Grosjean tvrdí, že Haas už vie ako na pneumatiky. Steiner je skôr opatrný
zdroj: TASR/AP

Grosjean tvrdí, že Haas už vie ako na pneumatiky. Steiner je skôr opatrný

Americký tím Haas nesporne ukázal, že ich auto má obrovskú rýchlosť. V úvode sezóny sa však veľmi trápil s pretekovým tempom. Nebolo ťažké odhaliť príčinu. Haas skrátka nedokázal dostať do nových zmesí Pirelli dostatočnú teplotu, čo urobilo prietrž snahám dostať z monopostu maximum.

Výsledky vo vyrovnanom strede poľa síce nie sú vyloženým sklamaním, no v Haase veľmi dobre vedia, že to mohlo byť oveľa lepšie. Zo šiestich víkendov majú Romain Grosjean a Kevin Magnussen na konte zatiaľ jediné dvojité body. Dánsky pilot zatiaľ prevyšuje v počte bodov svojho kolegu pomerne výrazne 14:2. Na Romainovu obhajobu však treba priznať, že v Španielsku nebola strata umiestnenia len jeho vinou.

Po týždňoch problémov sa však práve v Barcelone začalo ukazovať, že Haas predsa len dokázal skrz problémové pneumatiky preniesť na trať aspoň časť svojho výkonu. V Monaku zaznamenal najdlhší stint na jednej zmesi práve Grosjean. Niet sa preto čomu diviť, keď je švajčiarsky rodák pred Veľkou cenou Kanady optimistický.

„Teraz máme jasnú ideu toho, čo potrebujeme spraviť s pneumatikami,“ povedal Grosjean. „Pracovali sme na tom naozaj tvrdo, takže už presne vieme, kde je to správne okno. Otázka stojí, ako dostať auto do toho okna.“

„Myslím, že sa v tomto smere stále zlepšujeme a zlepšujeme. Veci by teraz mali ísť o čosi hladšie. Stále verím, že máme štvrté najrýchlejšie auto na trati,“ povedal Grosjean.

„V Monaku nám to šlo veľmi dobre. Nevedel som, čo od pneumatík očakávať. No nakoniec sme ich prinútili pracovať veľmi pekne, Kevin v kvalifikácii (šieste miesto, pozn. red.) a ja som dokázal odjazdiť 51 kôl na mäkkej zmesi, čo bolo skutočne úžasné. Mali sme naozaj dobré tempo, takže verím, že to už začína byť dobré. Počkáme a uvidíme.“

Na druhú stranu, kým Grosjean chrlí optimizmus, šéf Haasu Günther Steiner je skôr opatrný. Hoci aj on priznáva, že jeho tím je na tom určite lepšie, než bol pred mesiacom. V tíme zdá sa nepanuje žiadna istota ohľadne toho, v čom spočíva riešenie týchto problémov.

„Vyzerá to o čosi nádejnejšie, než pred mesiacom. Skupina mäkších zmesí v Monaku pracovala na našich autách veľmi dobre, takže dúfajme, že do nich dokážeme dostať teplotu aj v Kanade,“
povedal Steiner.

„Z hľadiska pneumatík si nie sme istí na sto percent, pretože to závisí od špecifík trate, či do nich dostanete potrebné teploty alebo nie. Zistíte to až v piatok, keď vyjdete na trať a viete, čo z nich dokážete dostať,“ uzavrel Steiner.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk