F1.sk F1.sk

Leclerc by si rád vyskúšal Moto GP
zdroj: TASR/AP

Leclerc by si rád vyskúšal Moto GP

Pilot Ferrari Charles Leclerc mal posledný víkend nabitý program. Kým v sobotu bol v Madride na finále Ligy majstrov, v nedeľu sme ho mohli vidieť v Mugelle na pretekoch Moto GP. Podobne ako mnohým jeho kolegom, aj jemu učaroval svet dvoch kolies.

Na slávnom talianskom okruhu bol napokon Monačan svedkom významnej udalosti. K vôbec prvému víťazstvu v kariére dokráčal domáci Danilo Petrucci na Ducati. Rodák z Terni sa veru načakal, veď v Moto GP pôsobí už ôsmu sezónu.

Podobne ako Lewis Hamilton alebo George Russell, ani Leclerc sa netají tým, že ho motorky bavia. Atmosféra pretekárskych víkendov je predsa veľmi špeciálna a pre pilota Ferrari to bola vôbec prvá skúsenosť.

„Je to veľmi pôsobivé. Na Moto GP som po prvýkrát a sledovať akou rýchlosťou prechádzajú zákruty na dvoch kolesách je neuveriteľné. Mal som trochu voľn,o tak som sa rozhodol prísť. Vždy je to skvelá zábava,“ povedal Leclerc, ktorého slová cituje GPFans.

„V Mugelle som jazdil vo Formule 3, teraz som tu prvýkrát na Moto GP a rozhodne si nejaký z týchto strojov chcem vyskúšať. Zrejme by som nemohol jazdiť s jednou z týchto motoriek ihneď, no možno trochu trénovať na okruhu s iným strojom by mohol byť môj cieľ.“

„Cítim sa tu ako ryba vo vode. Síce to sú dve kolesá a nie štyri, no vášeň zostáva rovnaká,“ povedal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk