F1.sk F1.sk

Berger: S Binottom má Ferrari späť svoju DNA
zdroj: Red Bull / GEPA

Berger: S Binottom má Ferrari späť svoju DNA

Čo presne chýba Ferrari? Je naozaj Sebastian Vettel na konci svojej kariéry? Bývalý pilot Ferrari či McLarenu Gerhard Berger, pod ktorého vedením vyhral Seb svoju prvú veľkú cenu pripúšťa, že štvornásobnému majstrovi sveta chýba niečo zo svojho veľkého idolu Michaela Schumachera.

„Seb je tvrdo pracujúci chalan, podobne ako bol Schumacher,“ povedal Gerhard Berger pre La Gazzetta dello Sport, ktorú cituje portál Grandprix.com. „V porovnaní s Michaelom mu však chýba schopnosť viesť tím a šíriť odhodlanie smerom ku kľúčovým osobnostiam stajne. Teraz je na sto percent sústredený, aby dokázal, že je vo Ferrari stále jednotkou.“

Vettel
si však nepripúšťa, že by ho Charles Leclerc dostával pod nadmerný tlak. Svoju súčasnú situáciu, v porovnaní s minulosťou, nevidí až tak odlišne. „Pri všetkej úcte, nebudem hovoriť, že predtým som mal slabších kolegov. Nemyslím, že Kimi je pomalý. Zaiste, obaja sú úplne odlišné osobnosti, odlišní jazdci s odlišným štýlom,“ povedal Vettel na margo svojich tímových kolegov vo Ferrari.

Objavili sa však špekulácie, že Sebastian zvažuje (alebo by mal zvažovať) svoj odchod do dôchodku. Toho sa samozrejme chytili médiá naprieč celým svetom motoršportu a akoby synchronizovane ukázali prstom na Fernanda Alonsa ako kandidáta na jeho sedadlo. Flavio Briatore, ktorý je dlhoročným chránencom dvojnásobného majstra sveta a členom jazdcovho manažmentu bez obalu povedal, že "El Nano" by v roku 2018 vo Ferrari získal titul.

Berger však na druhú stranu mieni, že Vettelovi by mal život uľahčiť najmä jeho tím. Rakúšan už pred pár týždňami kritizoval rozhodnutie Ferrari uprednostniť Seba od prvých pretekov sezóny. Pritom pod vedením Maurizia Arrivabeneho nebol tím schopný rozhodnúť o tímovej réžii ani pred víkendom v Monze, kde bol Vettel z hľadiska počtu bodov o hlavu pred Kimim.

„Potrebuje uvoľnenú atmosféru, potrebuje sa cítiť ako doma. V súčasnosti toho musí veľa znášať a nemôže ísť na 110 percent,“ povedal Berger. „Je to rovnaký prípad, ako s Ricciardom v Red Bulle.“

Keď sa Mattia Binotto stal novým šéfom Scuderie, patril Berger k prvým, ktorí s týmto rozhodnutím vyjadrili veľkú spokojnosť. Rakúšan svoj názor nezmenil ani po šiestich víkendoch sezóny, v ktorých sa tímu príliš nedarilo. „Po odchode Montezemola a Domenicaliho sa Ferrari zmenilo. Bol to tím, ktorý som nespoznával. S Binottom má Scuderia späť svoju DNA, no stabilizovať situáciu chce svoj čas.“

„Je ťažké odhadnúť rýchlosť auta, isté však je, že tento tím chce bojovať o titul. Potrebujú eliminovať všetky hlúpe chyby,“ uzavrel Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk