F1.sk F1.sk

Villeneuve pomáha mladíkom, najlepšieho chce dostať do britskej F4
zdroj: @F1GPCanada/Twitter

Villeneuve pomáha mladíkom, najlepšieho chce dostať do britskej F4

Jacques Villeneuve prevádzkuje od tohto roku vlastnú pretekársku školu a k situácii chce pristúpiť celkom inak, ako konkurenti. Príležitosť nechce dať mladíkom, ktorí majú peniaze, ale tým, ktorí disponujú talentom. Škola sa volá "Feed Racing France" a sídli blízko okruhu Magny-Cours.

"Aktuálne je to len o našich peniazoch," povedal Villeneuve pre Motorsport-Magazin.com a pridal slová o tom, že svojmu projektu verí: "Predtým za mnou prišli rodičia a povedali, že ich dieťa chce byť pretekárom. Pýtali sa, čo majú robiť. Povedal som im, že by mal robiť niečo iné."

"V minulosti to bolo tak, že ste potrebovali hlavne talent a peniaze boli len príjemný bonus. Teraz potrebujete len peniaze. Ak máte aj talent, tak je to príjemný bonus, ale v skutočnosti ho nepotrebujete."

Ani Villeneuvova škola nie je zadarmo, pretože najskôr je potrebné zložiť 11 500 eur, čo je pre mnohých nepredstaviteľná suma. Inštruktori dajú mladíkom päťdňový intenzívny kurz, na konci ktorého bude súťaž. Nuž a najrýchlejší mladík programu dostane zaplatené miesto v britskom šampionáte F4, konkrétne v tíme Carlin.

"Toto je pre rodičov možnosť, aby prišli na to, či na to ich dieťa bude mať," pokračoval Villeneuve. "Alebo aj pre automobilových výrobcov. Tí k nám môžu poslať aj desať jazdcov, ktorých považujú za dobrých a my ich preveríme..."

Minimálny vek pre účasť v programe je štrnásť rokov. "Už sme tu mali aj troch jazdcov, ktorí ešte v rukách nedržali volant. Prvé dva dni boli pre nich ťažké, ale potom už nestrácali veľa."

"Ak by náš víťaz vyhral aj v F4, spravili by sme všetko pre to, aby sme mu pomohli aj v ďalšej fáze. Nemôžeme však nič sľúbiť, pretože to ide z nášho vrecka a nemáme na to zvyšné milióny. Ak by sa však objavil niekto výnimočný, spravíme všetko pre to, aby mohol pokračovať," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Magazín

Pozri viac