F1.sk F1.sk

Parádny výkon Ericssona, v Detroite skončil druhý
zdroj: Marcus Ericsson/Twitter

Parádny výkon Ericssona, v Detroite skončil druhý

Marcus Ericsson predviedol v IndyCar už niekoľko dobrých výkonov, avšak do výsledkového potešenia ich nepretavil. Vždy sa niečo stalo, často sa vyhováral na smolu, voľačo tomu chýbalo. Až doteraz.

V nedeľu v Detroite podal pretekár tímu Arrow Schmidt Peterson veľmi dobrý výkon a do cieľa prišiel na druhom mieste za Scottom Dixonom. Myslí si, že v jeho rodnej krajine to bude obrovská vec.

"Doma vo Švédsku mám množstvo fanúšikov, ale povedal by som, že aj po celom svete," povedal 28-ročný Ericsson. "Z domu cítim tony podpory a viem, že preteky tam dávajú v priamom prenose. Ľudia ich sledujú a podporujú ma."

"Očakávam, že to tam bude pomerne veľká vec. V tomto roku je to skvelé: do tejto série som prišiel tak ja, ako aj Felix (Rosenqvist, pozn. red.) a švédske médiá nám venujú veľa pozornosti. Mnoho fanúšikov mi okrem toho píše, že je to skvelá séria, super sa na to pozerá a je vzrušujúce vidieť ma bojovať o top pozície. Fanúšikovia sú z toho nadšení."

"Viem, že keď si neskôr pozriem môj telefón, tak tam toho bude veľa. Na túto podporu som ozaj hrdý a som veľmi rád, že som týmto ľuďom dnes dodal takýto výsledok," usmieval sa Marcus Ericsson, ktorý mal na tribúnach aj podporu bývalých kolegov zo Sauberu.

"Desať chlapcov z Alfy Romeo, ktorí pre mňa v posledných rokoch pracovali, ma tu bolo podporiť. Na budúci týždeň ich čaká Montreal, tak sú už tu. Bolo fajn vidieť ich. Museli mi priniesť šťastie!"

Ericsson stál na pódiu naposledy ešte v roku 2013 v GP2. Od toho okamihu prešlo poriadne množstvo času. "Som neskutočne šťastný. Toto bol taký rok, že každý víkend som mal dobrú rýchlosť, ale z nejakého dôvodu sa vždy niečo stalo a výsledok sa nedostavil. Výsledky neboli reprezentatívne vzhľadom k rýchlosti, ktorú sme mali."

Jedinou škvrnou víkendu bolo až dvanáste miesto z kvalifikácie. "Už tam sme mali skvelé auto, ale nevyskladal som perfektné kolo. Preteky som však zvládol veľmi dobre, tím urobil výborné strategické rozhodnutia, mali sme perfektné pitstopy. Našim ľuďom sa musím poďakovať, lebo odviedli úžasnú prácu," dodal Marcus Ericsson.

Marcus Ericsson
Marcus Ericsson/Twitter

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk