F1.sk F1.sk

Barcelončania žiadajú o pomoc vládu, veľkú cenu chcú stoj čo stoj zachrániť
zdroj: Catalunya

Barcelončania žiadajú o pomoc vládu, veľkú cenu chcú stoj čo stoj zachrániť

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Veľká cena Španielska bola v tomto roku v kalendári Formuly 1 naposledy. Nahradiť by ju malo holandské podujatie v Zandvoorte, ale Barcelončania sa s týmto ortieľom nechcú zmieriť. F1 sa na okruhu Catalunya predstavuje už od roku 1991 a túto sériu chcú natiahnuť.

V piatok sa na verejnosť dostalo stanovisko organizátorov týchto pretekov, klubu RACC (Real Automovil Club de Catalunya). Tí žiadajú o pomoc vládu, pretože sami to asi nezvládnu.

"RACC žiada všetky vládne úrady i podnikateľské jednotky o konsenzus a spoločný postup, vďaka čomu by sme dosiahli predĺženie zmluvy s Formulou 1 a zachovanie jedného z najdôležitejších športových podujatí sveta, ktoré sa v našej krajine konajú," píše RACC.

"Klub je presvedčený o tom, že stavenie na kontinuálne pokračovanie veľkej ceny na okruhu Catalunya je strategické rozhodnutie tak z podnikateľskej, ekonomickej, ako aj zo športovej stránky a preto musí byť urýchlene nájdené najlepšie možné riešenie."

"Veľká cena má ekonomický vplyv na odvetvie služieb, automobilizmu, cestovného ruchu, dopravy i voľnočasových aktivít, pričom spolu ide o takmer 163 miliónov eur a priamo je na ňu naviazaných 2 700 pracovných miest. Nuž a podujatie ako také je okrem toho kľúčové aj pre samotný okruh, ktorý patrí medzi najdôležitejšie športové jednotky v Katalánsku," dodávajú zástupcovia RACC v stanovisku, ktoré vyznieva pomerne zúfalo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac