F1.sk F1.sk

Szafnauera hnevá monacká kvalifikácia, tam si to Racing Point zbabral
zdroj: TASR/AP

Szafnauera hnevá monacká kvalifikácia, tam si to Racing Point zbabral

Pretekári Racing Pointu v Monaku nebodovali, Sergio Pérez skončil dvanásty a Lance Stroll až šestnásty. Problémy sa začali kopiť už v kvalifikácii, v ktorej obsadili len sedemnáste a osemnáste miesto.

Stroll vypadol v Q1 už desiatykrát v rade, ale u Péreza sa to nečakalo. Skôr sa predpokladalo, že v Monte Carle ukáže svoje jazdecké kvality a presadí sa.

"Vieme, čo sa v kvalifikácii pokazilo a veríme, že pre Kanadu máme pripravenú dobrú nápravu," povedal šéf tímu Otmar Szafnauer pre Motorsport.com. "Všetko je to v pneumatikách."

"Musíme sa učiť. Ešte aj Mercedes, ako ste mohli vidieť... preteky kvôli pneumatikám takmer prehrali. Dostaneme sa tam a zvládneme to, nepochybujem. Dostaneme sa z toho a napravíme to, pretože v tom sme dobrí."

Už v Barcelone to nevyzeralo dobre a Pérez skončil len pätnásty, pričom Stroll vypadol. Tentoraz to bolo veľmi podobné, ale Szafnauer opakoval, že za všetko mohla kvalifikácia.

"Naše očakávania boli rozhodne vyššie, ale keď sme to v kvalifikácii zbabrali, dalo sa to už len veľmi ťažko napraviť. Naše súťažné tempo bolo slušné, ale na tomto mieste sa predbieha len ťažko. Keď to potom aj skúsite, tak si taký Magnussen skráti šikanu a vám to uškodí, pričom opäť to už skúšať nemôžete."

"Sergia zdržala aj zápcha v Rascasse, kde sme stratili šesť alebo sedem sekúnd, no na konci mu na bod chýbalo len pár sekúnd. Medzi ním a bodom boli Magnussen a Norris. Ak by sa pri útoku dostal pred Magnussena, mal by šancu. A mal ho na lopate," dodal Szafnauer.

Poslednú bodovanú priečku však neobsadil Norris, ale Romain Grosjean. A ten bol ešte o pekných pár sekúnd vpredu.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk