F1.sk F1.sk

Čandhok o Leclercovi: Aj ôsme miesto by bolo lepšie, ako vôbec neprísť do cieľa
zdroj: FOM/screenshot

Čandhok o Leclercovi: Aj ôsme miesto by bolo lepšie, ako vôbec neprísť do cieľa

Ferrari má za sebou ďalší zvláštny víkend, počas ktorého sa dopustilo aspoň jednej chyby. Tentoraz sa prihodila v prvej časti kvalifikácie, v ktorej vypadol Charles Leclerc. Červení si mysleli, že jeho čas bude stačiť na postup, ale nestačil.

"Kvalifikačná chyba týkajúca sa Charlesa bola bizarnou chybou kalkulácie, ktorá by sa nemala stávať žiadnemu tímu tejto úrovne," skonštatoval bývalý pretekár Karun Čandhok vo svojom stĺpčeku pre Drivetribe. "Charles spravil vo svojej prvej jazde v Rascasse chybu, ktorá ho jednoznačne pripravila o značné množstvo času."

"Do konca ostávalo päť minút a nad zónou zostupu bol o osem desatín sekundy, avšak tímy stredu poľa v tom okamihu začali dosahovať svoje najlepšie časy. Grosjean našiel pri svojom druhom pokuse osem desatín k dobru a dostal sa zo zóny zostupu, pričom ja som si myslel, že Ferrari domáceho pretekára okamžite pošle na trať. Bolo príliš riskantné len tak sedieť v boxoch."

"Oni sa však rozhodli práve tak, aby si pre neskorší priebeh jázd ušetrili dodatočnú sadu pneumatík," hovoril ďalej Ind. "Vyzerá to tak, že to bola celkom základná chyba, pri ktorej dáta predčili zdravý ľudský rozum. Jasne, že stratiť jednu sadu gúm by bolelo, ale nepostúpiť do Q2 bolo šokujúce..."

Do pretekov potom Leclerc vstúpil "zúfalo" a Čandhokovi začalo byť jasné, že takto sa to musí skončiť incidentom. A tak sa aj stalo. V konečnom dôsledku si Leclerc i jeho tím musia odniesť pár lekcií.

"V prvom rade ak cíti, že v kvalifikácii ešte potrebuje ísť na trať, musí byť so svojim názorom jasnejší a musí ho presadiť. Nuž a po druhé, ide tu o body a aj ôsme miesto by bolo lepšie, ako vôbec neprísť do cieľa," dodal Karun Čandhok.

Najnovšie z kategórie: Karun Čandhok

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk