F1.sk F1.sk

Brawn: Charles zaplatil za svoju neuváženosť vysokú cenu
zdroj: screenshot/FOM

Brawn: Charles zaplatil za svoju neuváženosť vysokú cenu

Ferrari má za sebou ďalší náročný víkend. Druhé miesto Sebastiana Vettela je síce najlepším umiestnením tímu v sezóne, no vzhľadom na okolnosti sa zdá byť pre Scuderiu až príliš dobrým umiestnením. Na svoj prvý domáci víkend vo farbách tímu z Maranella nebude v dobrom spomínať najmä Charles Leclerc.

Po problémoch s autom a vlastných chybách v úvodných piatich podujatiach načrel mladý Monačan aj do studnice chýb tímových stratégov. V sobotu si vo Ferrari mysleli, že čas, ktorý Leclerc zajazdil v prvej časti kvalifikácie, bude na postup pohodlne stačiť. To bol však krutý omyl a Charles uviazol pred bránami Q2. V pretekoch bol potom nútený riskovať. Odvážny manéver na Romaina Grosjeana v zákrute La Rascasse sa vydaril. Na Nica Hülkenberga o pár kôl neskôr už nie. Leclerc dostal po kontakte s bariérou defekt, zničená pneumatika následne poškodila podlahu i šasi jeho SF90, čo pre domáceho miláčika znamenalo konečnú.

„Charles zašiel skrátka príliš ďaleko a zaplatil za svoju neuváženosť vysokú cenu,“ povedal súčasný riaditeľ Formuly 1 Ross Brawn, ktorého slová cituje portál RaceFans. „Jeho reakcia bola pochopiteľná. Prvé domáce preteky v tíme z čela poľa. Malo to byť preňho niečo špeciálne, no celé to skončilo veľkým sklamaním.“

Podľa Browna bolo Ferrari v Monaku jednoznačne až tretím najsilnejším autom. Red Bull i Mercedes ukázali, že majú skrátka lepšiu rýchlosť. To sa však vzhľadom na preteky v Španielsku dalo predpokladať.

„Pre Ferrari to bol náročný víkend, napriek tomu to skončilo najlepším výsledkom tímu v tomto roku. Vettel získal druhé miesto v pretekoch, v ktorých rozhodne nehral kľúčovú rolu. Držal sa za Maxom Verstappenom bez šance ho nejako potrápiť.“

„Bolo to odzrkadlením víkendu, v ktorom bola Scuderia tretím najsilnejším tímom. Vzhľadom k tomu, čo sme videli v Barcelone, najmä v treťom sektore, sa to dalo predvídať. Zdá sa, že sezóna tímu z Maranella preteká pomedzi prsty, no nie je čas sa vzdávať. Ak chcete ísť vpred, musíte sa hlavne vedieť poučiť zo svojich chýb,“ uzavrel Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk