F1.sk F1.sk

F1 by mala zjednodušiť svoj prístup k pneumatikám, mieni Briatore
zdroj: TASR/AP

F1 by mala zjednodušiť svoj prístup k pneumatikám, mieni Briatore

Sezónu 2019 zatiaľ poznačili veľké problémy jednotlivých tímov zvládnuť manažovanie pneumatík Pirelli. Tie sú jedným z hlavných faktorov prepadu Ferrari, veľmi podobne sú na tom napríklad aj v Haase. Za najväčší problém súčasnej Formuly 1 označil pneumatiky aj bývalý boss Benettonu a Renaultu, Flavio Briatore.

„Od pretekov k pretekom sa menia, niektoré tímy im rozumejú, iné nie. Úplná lotéria,“ povedal Briatore pre taliansky Automoto, ktorého cituje portál Gradprix.com. „Bolo by lepšie dať každému tímu mäkkú zmes na kvalifikáciu a po jednej na preteky. Udržujte ich rovnaké po dobu štyroch rokov a potom sa do toho dostanú aj tí, ktorí nerozumejú, ako ich prinútiť pracovať.“

„V komentároch počúvam zakaždým o pneumatikách, ale zjavne to nikoho nezaujíma,“ dodal Briatore.

Taliansky biznismen sa vyjadril aj na margo monackého počínania Ferrari, ktoré urobilo v sobotu obrovskú chybu, keď si nepoistilo čas Charlesa Leclerca. Ten napokon zostal pred bránami druhej časti kvalifikácie a do pretekov odštartoval až z pätnásteho miesta.

„Každý dobre vie, ako sa trať zrýchľuje. Dokonca aj v F3 sa dokáže zrýchliť tak o tri desatiny na kolo a Ferrari ponechá svojho pilota v boxoch,“ povedal Briatore. Stratégovia Ferrari neprišli do F1 včera, takže by to mali vedieť lepšie. „Nie, zrejme sem prišli len vo štvrtok,“ dodal lakonicky.

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk