F1.sk F1.sk

Toro Rosso odjazdilo v Monaku jedny z najlepších pretekov vôbec
zdroj: TASR/AP

Toro Rosso odjazdilo v Monaku jedny z najlepších pretekov vôbec

Autá tímu z Faenzy finišovali v Monte Carle na siedmom (Daniil Kvjat), resp. ôsmom (Alexander Albon) mieste. Naposledy malo Toro Rosso dve autá v prvej osmičke na Veľkej cene USA v roku 2015. Po pretekoch tak pochopiteľne bola cítiť spokojnosť.

Vďaka desiatim bodom poskočilo Toro Rosso z deviateho miesta pohára konštruktérov na siedme, o dva body pred Renault. Po dobrej kvalifikácii, keď sa obaja piloti tímu dostali do tretej časti kvalifikácie, to bolo asi maximum, ktoré mohli v Toro Rosso dúfať. Tímoví stratégovia sa rozhodli svojich pilotov ponechať počas výjazdu safety caru na trati a odjazdiť dlhý prvý stint. Toto rozhodnutie sa napokon ukázalo ako kľúčové, nakoľko sa Kevin Magnussen či Daniel Ricciardo zasekli hlboko v poli.

„Tím urobil s voľbou stratégie fantastickú prácu,“ povedal po pretekoch Alexander Albon. „Uvedomovali sme si možnosť, že po výjazde z boxov môžeme uviaznuť za autami, ktoré sa rozhodli zostať na trati.“

„Najťažšie bolo manažovanie pneumatík. Mäkké zmesi nevydržali tak dlho, postupne začali degradovať a cítil som vibrácie. Bola to však zábava, skvelé mať obe autá na bodoch," dodal Albon.

„Siedme miesto je dobrý výsledok,“ povedal po Monaku Daniil Kvjat, pre ktorého to je vôbec najlepší výsledok vo farbách Toro Rosso v kariére. „Stratégia bola dobrá, manažovanie pneumatík ešte lepšie. Som spokojný s mojou výkonnosťou v priebehu celého víkendu, keďže moja sobotňajšia kvalifikácia bola super silná. Verím, že takto budeme pokračovať.“

„S bodmi môžeme byť spokojní, odviedli sme skvelú tímovú prácu, vďaka za celú podporu tímu počas víkendu. V posledných týždňoch sme pracovali veľmi tvrdo, aby sme zistili, v čom sa musíme zlepšiť. Našli sme to. Teraz to potrebujeme zopakovať čo možno každý víkend. Výkonnosť auta bola dobrá, takže takto musíme týmto smerom pokračovať naďalej," uzavrel Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk