F1.sk F1.sk

Norris ukázal dušu tímového hráča, Sainzovi pomohol k ôsmim bodom
zdroj: TASR/AP

Norris ukázal dušu tímového hráča, Sainzovi pomohol k ôsmim bodom

Lando Norris sa opäť raz ukázal ako perfektný tímový hráč. Ochotne sa podriadil záujmom McLarenu a kolegovi Carlosovi Sainzovi pomohol k šiestemu miestu.

Za všetko mohol výjazd safety caru v desiatom kole, po ktorom odišli do boxov aj Daniel Ricciardo a Kevin Magnussen jazdiaci na piatom a šiestom mieste. Piatu priečku preto prevzal Carlos Sainz z McLarenu, ktorý v boxoch nebol. 

Z taktických dôvodov v nich nebol ani Lando Norris, ktorý následne spomalil a za sebou držal množstvo rýchlych pretekárov. Sainz vďaka tomu ušiel natoľko, že dostal k dispozícii v zásade voľnú zastávku v boxoch, ktorú realizoval v 30. kole. Na trať sa vrátil ako deviaty tesne za Daniilom Kvjatom, Alexom Albonom a Romainom Grosjeanom, ktorých však ešte povinný pitstop čakal. Poskočil teda na šieste miesto a získal osem bodov.

Norris skončil bohužiaľ až jedenásty, ale pre tím odviedol nezaplatiteľnú robotu. "Počas celých pretekov sme nemali práve najlepšie tempo," uznal anglický pretekár. "Už v prvom kole sa mi začali drobiť predné sady, keďže som bol na trati za mnohými jazdcami a mal som tvrdšie gumy (mediumky). V prvom stinte som na to doplácal a preto som nemal potrebné tempo..."

"Keď nám začalo byť jasné, že z tohto už nič výnimočné nebude, zahrali sme to tímovo. Musel som sa pokúsiť o to, aby som Carlosovi a tímu pomohol dosiahnuť čo možno najlepší výsledok - nešlo už o moje vlastné preteky. Trochu sa mi to skomplikovalo, ale odviedol som maximum. Ak by som nespravil jednu či dve chybičky, možno som mohol skončiť aj desiaty."

"Povedali mi, aké časy by som mal približne dosahovať," prezradil Norris. "Súčasne som si musel dávať pozor na pneumatiky, ale jasne mi povedali, aké časy odo mňa potrebujú a dodržal som to. Carlosovi som tak umožnil čistú zastávku. Dohodli sme si to už pred pretekmi, lebo sme vedeli, že sa to môže stať. Boli sme dobre pripravení a našťastie nám to prinieslo dobré body."

Norris tak so Sainzom na body prehráva 12:18, ale berie to triezvo a reálne. "Z hľadiska budúcnosti, konštruktérskych bodov a peňazí, ktoré za to dostaneme, vďaka čomu sa môžeme ako tím opäť zlepšiť, to bolo to najlepšie, čo som mohol spraviť. Musel som trochu spomaliť, ale napriek tomu som dosiahol rovnaký výsledok. Tak či tak by som asi nikoho nepredbehol. Išiel som teda pomalšie a máme dobrý výsledok," dodal Lando Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk