F1.sk F1.sk

Magnussen vyštartuje piaty, hovorí o najlepšom kole svojej kariéry (VIDEO)
zdroj: Haas F1 Team

Magnussen vyštartuje piaty, hovorí o najlepšom kole svojej kariéry (VIDEO)

Romain Grosjean mal v monackej kvalifikácii smolu a doplatil na nepozorného Pierra Gaslyho, ktorý ho v Q2 zablokoval. Kevin Magnussen však predviedol silu monopostu Haas a skončil šiesty, aby sa vďaka Gaslyho trestu posunul na piate miesto na štarte.

Dán mal obrovskú radosť, pretože desať minút pred koncom Q2 v Mirabeau trafil múr. Poškodil si predné krídlo a prepadol sa na dvanáste miesto, rýchlo však dorazil k mechanikom, ktorí mu dali novú súčiastku a vrátil sa na trať. Vzápätí sa zlepšil a postúpil.

"Trafil som múr a zničil si predné krídlo," povedal Magnussen pre oficiálnu stránku Formuly 1. "Dané kolo som musel ukončiť, vrátiť sa a krídlo vymeniť. Nebolo to plánované, takže to bol pekelný stres. Ale chlapci to zvládli, umožnili mi vrátiť sa na trať a odjazdiť kolá, ktoré som potreboval. Bolo to jednoducho brilantné!"

Následne pridal v Q3 parádny výkon. Bolo to najlepšie kolo jeho kariéry v F1? "Myslím, že áno. Bolo fakt dobré," odvetil.

"Už od začiatku víkendu sme mali dobré auto, takže sme na ňom nepotrebovali príliš pracovať. Pokračovali sme v zásade s nastavením, s ktorým sme vstúpili do prvého tréningu. Trochu sme sa pokúsili vylepšiť mechanický balans, ale vrátili sme sa k pôvodnému nastaveniu."

"Bol to úžasný pocit," reagoval Magnussen na svoje najlepšie kolo. "Je neskutočné prejsť týmito uličkami v takej rýchlosti. Je to obrovská zábava. Teraz dúfajme, že nebude pršať. Potrebujem dobrý štart... ak si udržím toto miesto, budem šťastný. Môže sa však stať, že prídu problémy s drobením pneumatík, ale uvidíme, či na tom budeme horšie ako ostatní. Tu sa predbieha veľmi ťažko, takže nie som príliš znepokojený."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk