F1.sk F1.sk

Verstappen mal v Q3 problém so zahriatím gúm
zdroj: TASR/AP

Verstappen mal v Q3 problém so zahriatím gúm

Max Verstappen vyrazí do Veľkej ceny Monaka z tretieho miesta. Priznal, že v závere kvalifikácie mal problém s optimálnym zahriatím pneumatík a preto sa oproti Mercedesom tak trochu prepadol. Inak to mohlo byť aj vyrovnanejšie.

"Myslím si, že celkovo nám v priebehu víkendu chýbali tie dve či tri desatinky," sumarizoval Holanďan svoje vystúpenie. "V Q2 som dal veľmi dobré kolo, ale súčasne sa mi aj podarilo zapnúť pneumatiky. Na tomto mieste sa gumy starajú o dosť veľký rozdiel."

"V Q3 som pri prvej jazde vošiel do prvej zákruty, ale zadné pneumatiky ešte nemali optimálny grip a stratil som tam nejaký čas. Potom už bolo moje kolo v porovnaní s tým z Q2 dosť stabilné, takže to nebolo zlé."

"Pred záverečným kolom v Q3 som sa v rozjazdovom kole dostal do premávky. Keď som potom kolo začal, gumy boli chladné, nemali žiadny grip. Odrazu som strácal dve desatiny, tak som ten pokus ukončil," skonštatoval Verstappen.

Na Lewisa Hamiltona stratil 475 tisícin sekundy, ale podľa neho to nie je skutočný obraz. "Nemyslím si, že na nich strácame pol sekundy. Pneumatiky som jednoducho nedokázal prinútiť pracovať, aj keď na tomto mieste je to veľmi kľúčové. Ešte v Q2 sme boli konkurencieschopní."

"Vieme, že máme čo doháňať, ale ako tím na to veľmi tvrdo tlačíme. Chceme sa pokúsiť o to, aby sme ich dostihli čo najskôr," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk