F1.sk F1.sk

Trápili sme sa s gumami, opäť konštatuje Vettel
zdroj: TASR/AP

Trápili sme sa s gumami, opäť konštatuje Vettel

Ferrari má za sebou jednu z menej úspešných sobôt. Charles Leclerc vypadol už v Q1 a Sebastian Vettel spravil viacero chýb, ktoré ho napokon stáli lepšie umiestnenie na štartovom rošte. Sčasti sa pod výsledky podpísali aj pretrvávajúce problémy s teplotami pneumatík.

Po nehode v treťom tréningu sa mechanikom podarilo dať Vettelovo auto dokopy, no nechýbalo veľa, a tím by mal prácu aj po kvalifikácii. Vettel viackrát zariskoval a dotkol sa bariér, kvôli čomu vo finálovom kole stratil.

Mohol za to nedostatok jázd v treťom tréningu? "Tak tie prvé dve kolá potrebujete na to, aby ste sa dostali do rytmu," povedal Sebastian Vettel pre Sky Sports F1, "ale bol som tu už mnohokrát, takže som s tým nemal problém."

Problém bol v niečom inom: "Áno, trápili sme sa s tým, ako prinúť pneumatiky pracovať. Keď sa vám to nedarí, nemáte také pocity, aké by ste chceli mať a aké potrebujete. Hlavne predné gumy nám dnes nefungovali. Musíme sa na to lepšie pozrieť. Už tak robíme, snažíme sa im porozumieť, čo najviac to ide. Niekedy to zafunguje."

"V toto ráno bol Charles pomerne spokojný a ja počas tých pár kôl, ktoré som odjazdil, tiež, ale popoludní to už také nebolo. Teraz musíme akceptovať, ako to je, aj keď nechceme," dodával Vettel, ktorý neskôr dostal pravdepodobne omylom otázku, či nemá pocit, že ho Ferrari zradilo. "Kto ma mal zradiť? Môj tím? Oni odviedli fantastickú prácu, keď v rekordnom čase pripravili moje auto na kvalifikáciu potom, čo ja som zradil ich…"

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk