F1.sk F1.sk

Kvjat po ôsmom mieste: Som veľmi spokojný
zdroj: TASR/AP

Kvjat po ôsmom mieste: Som veľmi spokojný

Daniil Kvjat sa v sobotu v Monte Carle ukázal v dobrom svetle. Štvrtkové tréningy neboli úplne ideálne, ale v kvalifikácii podal veľmi dobrý výkon a vybojoval ôsme miesto. Jeho kolega Alexander Albon skončil desiaty.

"Som veľmi spokojný," povedal ruský pretekár. "Už od Q1 som sa v každom kole cítil konkurencieschopne. Bolo dôležité dokázať sa udržať v rámci limitov, aj keď človek vždy túži šliapnuť na to ešte viac. Auto robilo presne to, čo som potreboval. Keď je to tak, cítim sa veľmi komfortne a konkurencieschopne. Tretíkrát v rade som sa dostal do Q3 a so svojim výkonom som veľmi spokojný."

Čo všetko bolo po štvrtku potrebné zmeniť? "Niečo chýbalo z mojej strany a niečo chýbalo zo strany auta, ale hlavný rozdiel pramenil podľa mňa z toho, že auto sme trochu uhladili a upratali. Na tomto mieste je to o sebadôvere jazdca, práve tá je skutočne dôležitá. Potreboval som zvládnuť čistú záverečnú časť kvalifikácie a vyšlo to fakt dobre."

"Tímy stredu poľa sú si veľmi vyrovnané a toto je veľmi dobrý znak toho, že máme konkurencieschopné auto," hovoril ďalej Daniil Kvjat. "Všetko fungovalo dobre a aj keď sme v Q1 mali premávku, tak to bolo pre všetkých rovnaké. Robili sme si svoje veci, napredovali sme podľa programu a nič sme nezmenili. S pneumatikami som bol dnes skutočne spokojný."

"Šance na predbiehanie sú tu v pretekoch veľmi malé a ak sa nestane nič nečakané, tak pozície budú konsolidované už po prvom kole. Odhliadnuc od pozície na štarte je našim cieľom vždy to, aby sme skončili v top 10. Zajtra to nebude o nič iné," dodal Kvjat.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk