F1.sk F1.sk

Renault priznal omeškania vo výrobnom procese, náprava má prísť vo Francúzsku
zdroj: Renault Sport

Renault priznal omeškania vo výrobnom procese, náprava má prísť vo Francúzsku

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul prezradil, že jeho tím pripravuje pre domácu Veľkú cenu Francúzska viacero zaujímavých noviniek. Stajňa mala od začiatku ročníka problémy týkajúce sa hlavne spoľahlivosti motora, ale krok po kroku by sa to malo napraviť.

"Treba férovo povedať, že sme pozadu," povedal Abiteboul. "Pozadu sme boli celú zimu, a to hlavne z hľadiska načasovania. Z mnohých dôvodov len dobiehame zameškané. Nedokázali sme sa držať stanovených míľnikov a pri presune vecí z oddelenia aerodynamiky do oddelenia dizajnu sme neboli efektívni. Oblasť výroby je naďalej preplnená viacerými modelmi, ktoré mali byť hotové už pred celými týždňami."

Situácia sa má postupne zlepšovať a v Renaulte veria, že o štyri týždne na Veľkej cene Francúzska (23. júna) sa ukážu v lepšom svetle. Bude to ich domáce podujatie, kde sa budú chcieť predviesť.

"Ide nám o to, aby sme do predstavenia na okruhu Paula Ricarda mali vyriešené všetky problémy a všetky zdržania, ktoré nás brzdili na začiatku sezóny. A čo to znamená? Motor pôjde opäť na plný výkon a ešte dostane aj o niečo viac. Okrem toho budeme mať aj niekoľko vylepšení aerodynamiky, a to dosť značných."

"A v neposlednom rade máme aj niekoľko ďalších výkonnostných projektov, ktoré kvôli omeškaniam v organizácii neboli pripravené včas. Takisto ich prinesieme najneskôr na okruh Paula Ricarda. Táto situácia nie je akceptovateľná a je našou kolektívnou zodpovednosťou priniesť teraz také zlepšenia, ktoré nás dostanú pred zvyšok stredu poľa. To je náš tohtoročný cieľ," dodal Cyril Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk