F1.sk F1.sk

Pretekári Haasu dostali čierne vlajky, čo za tým hľadať?
zdroj: Haas F1 Team

Pretekári Haasu dostali čierne vlajky, čo za tým hľadať?

Romain Grosjean a Kevin Magnussen videli v priebehu prvého voľného tréningu pred Veľkou cenou Monaka čierne vlajky. To je jasný odkaz od komisárov, že ich autá nie sú v poriadku a musia sa okamžite vrátiť do garáže.

Na prvý pohľad to možno vyznie veľmi vážne, ale až taká kritická tá situácia nebola. V Haase mali IT-problém a stratili kontakt s jazdcami, ktorých sa následne snažili upozorniť pomocou boxových tabúľ, ibaže oni nereagovali. Tabule si nevšimli.

"Nemali sme dáta, nič, vysielačku, nevedeli sme ich kontaktovať a nevideli sme, čo autá robia," vysvetľoval šéf tímu Günther Steiner. "Potrebovali sme teda, aby sa veľmi rýchlo vrátili do boxov."

"Ukázali sme im to boxovou tabuľou, ktorú však nevideli. Napadla nám teda iná vec: požiadajme vedenie pretekov o čierne vlajky, vďaka čomu sa vrátia do boxov. Tak sme aj spravili, ale zdá sa, že každý je z toho nejaký prehnane vzrušený."

"Len sme boli trochu kreatívni a požiadali sme o pomoc, aby sme im prinavrátili koncentráciu a dostali ich späť," skonštatoval Talian. "Vrátili sa, problém sme napravili a na posledných dvadsať minút sme sa vrátili na trať."

"Ale mali by sa pozerať na boxové tabule! V budúcnosti im však asi dôjde, že keď v Monte Carle celých päť kôl nepočujú vo vysielačke ani slovo, tak niečo musí byť zle," zdôraznil Steiner.

Čo je prekvapujúce, šéf Haasu asi prvýkrát vyslovil akú-takú spokojnosť s pneumatikami. Pirelli do Monaka prinieslo tri najmäkšie sady, ktoré podľa všetkého fungujú aj na aute tejto stajne.

"Vyzerá to tak, že fungujú," usmial sa Günther Steiner, ktorého tím by vraj mohol byť najlepším zo zvyšku sveta. "Toto kolo je krátke a v hre je mnoho premenných, pričom rozdiely medzi autami sú minimálne. Každý musí byť perfektný a keď bude niekto perfektnejší, dostane sa dopredu. Máme celkom dobré auto a dobrých jazdcov, tak prečo nie?"

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk