F1.sk F1.sk

Williams s obrovskou stratou, Kubica a Russel sú štyri sekundy pozadu
zdroj: Williams

Williams s obrovskou stratou, Kubica a Russel sú štyri sekundy pozadu

Robert Kubica od začiatku sezóny len lamentuje. Auto mu nevyhovuje, jazdí sa s ním ťažko, jednoducho nič nie je dobré. Nuž a v úzkych monackých uličkách je situácia ešte výrazne horšia.

"Pri nedostatku gripu a problémoch s celkovým prítlakom a gripom auta Monako nie je práve najjednoduchšie miesto pre jazdu," povedal Kubica. "Pocity bohužiaľ nie sú dobré, ale dalo sa to čakať. Vždy veríme v príjemné prekvapenie, ale zázraky sa nedejú."

"Ak vám chýba celkový grip, Monako to ešte viac zvýrazní. Nuž a potom je ešte ťažšie šliapať na to a veriť si natoľko, aby ste zo svojej jazdy vyžmýkali niečo navyše," dodal Poliak.

Kubica stratil na Lewisa Hamiltona celé štyri sekundy, ale od svojho kolegu Georga Russella bol pomalší len o jednu desatinku. Všetci konkurenti sú však poriadne ďaleko a štvorsekundová strata je na takom krátkom okruhu doslova gigantická.

"Boli sme pomalší, ako sme chceli a ako sme očakávali," pridal svoj názor Russell. "V Monaku si v aute potrebujete veriť a potrebujete konzistentné auto. Toto nám však aktuálne chýba, takže nie som veľmi prekvapený."

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk