F1.sk F1.sk

V druhom tréningu Hamilton tesne pred Bottasom, konkurencia ďaleko
zdroj: Mercedes

V druhom tréningu Hamilton tesne pred Bottasom, konkurencia ďaleko

Druhý tréning pred Veľkou cenou Monaka potvrdil aktuálnu nadvládu Mercedesu. Lewis Hamilton bol od Valtteriho Bottasa rýchlejší len o 81 tisícin sekundy, tretí Sebastian Vettel z Ferrari však stratil až 763 tisícin.

Štvrtý najrýchlejší čas dosiahol Pierre Gasly z Red Bullu a na parádnom piatom mieste evidujeme mladíka Toro Rosso Alexa Albona. Nebola to pritom žiadna náhoda, pretože pravidelne dosahoval výborné časy. Predstihol dokonca aj Maxa Verstappena, ktorý sa však sťažoval na neprestajné kĺzanie auta a slabý grip.

Siedmy skončil Kevin Magnussen z Haasu, na ôsmej a deviatej priečke evidujeme dvojicu Alfy Romeo v poradí Antonio Giovinazzi/Kimi Räikkönen a desiatku najlepších uzatvára pretekár Ferrari Charles Leclerc.

Tréning sa obišiel bez vážnejších problémov. Jazdy budú pokračovať v sobotu o 12:00, keď sa uskutoční tretí voľný tréning.

Výsledky:

výsledky druhého tréningu pred VC Monaka 2019
F1.com


Max Verstappen so svojim autom vôbec nie je spokojný, vraj sa neprestajne kĺže a nemá žiadny grip.

Pierre Gasly cíti vo svojom aute zápach dymu, akoby niečo horelo.

Daniel Ricciardo sa posťažoval na Lanca Strolla, ktorý už dnes naštval minimálne tretieho pilota. Okrem iného aj Kimiho Räikkönena, ktorý povedal: "Mám tu Force Indiu alebo ako ****** sa to volajú."

Aktuálny Hamiltonov čas je mimochodom tretí najlepší v histórii Monaka. Lepší boli len Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel v minuloročnej kvalifikácii. Ak ostane sucho, ich časy padnú.

1:11,118s - tentoraz na to šliapol Lewis Hamilton. Takýto čas dosiahol s prebrzdenou pneumatikou z predchádzajúceho pokusu.

Infografika: Po stránke najvyšších rýchlostí dominujú motory Ferrari.

1:11,275s - Valtteri Bottas opäť pridal.

1:11,597s - Bottas je o tri desatinky rýchlejší ako Vettel.

Sebastian Vettel sa pred chvíľkou dostal na prvé miesto, ale jeho auto sa nezdá byť ľahko ovládateľné.

Nico Hülkenberg hlási problém s diferenciálom, ktorý mu vraj mechanici vyriešia a v ďalšej jazde to bude OK. Okrem toho hlásil aj "mechanický zápach".

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk