F1.sk F1.sk

V úvodnom monackom tréningu najrýchlejší Hamilton, Verstappen tesne druhý
zdroj: Mercedes

V úvodnom monackom tréningu najrýchlejší Hamilton, Verstappen tesne druhý

V úvodnom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Monaka bol najlepší Lewis Hamilton z Mercedesu, avšak jeho náskok pred pretekárom Red Bullu Maxom Verstappenom bol minimálny; predstavoval len 59 tisícin sekundy.

Veľmi blízko k najrýchlejšiemu duu bol aj Valtteri Bottas, ktorý zaostal len o 72 tisícin sekundy. Straty ďalších pretekárov už boli výraznejšie, Charlesovi Leclercovi chýbali viac ako tri desatiny, Sebastianovi Vettelovi vyše sedem desatín sekundy.

Najslabší spomedzi jazdcov troch top tímov bol Pierre Gasly, ktorý na kolegu Verstappena stratil viac ako sekundu. Do top 10 sa okrem spomínaných dostali aj Nico Hülkenberg (Renault), Kevin Magnussen (Haas), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) a Romain Grosjean (Haas).

V priebehu jázd sme boli svedkami niekoľkých jazdeckých chybičiek a aj malých "ťukov", avšak ničoho výraznejšieho. Piloti Haasu boli v jednej chvíli odmávaní čiernymi vlajkami - podľa prvých informácií tímu zlyhala telemetria i komunikácia a vedenie pretekov ich takto povolalo späť do boxov.

Výsledky:

výsledky prvého tréningu pred VC Monaka 2019
f1.com

Aj Sebastian Vettel prekročil stanovenú rýchlosť v boxovej uličke a zaplatí 300 eur. Namerali mu 62,6 km/h.

Charles Leclerc prekročil povolenú rýchlosť v boxoch a zaplatí 300 eur. Na šesťdesiatke mu namerali 62,8 km/h.

Nemecká verzia Sky hovorí o tom, že Vettel a Leclerc počas tohto víkendu nasadzujú staršiu špecifikáciu motora. Bolo by to logické.

Nico Hülkenberg sa nazlostil na jedného z pretekára Red Bullu, označil ho za ignoranta. Bol blokovaný na výjazde zo šikany smerom k Rascasse.

Carlos Sainz vôbec nejazdí, jeho garáž je zatvorená. Zákulisné informácie hovoria o probléme s batériou.

George Russell vo vysielačke potvrdil, že trafil múr. Vraj absolvuje "pomalé kolo" a uvidí, či je všetko v poriadku.

1:12,248s - Valtteri Bottas posunul dnešné maximum.

FIA potvrdila, že pretekári Haasu a Alfy Romeo dostali nové spaľovacie motory, turbá a jednotky MGU-H. Ferrari tieto súčiastky nasadilo už v Barcelone.

Napokon sa ukázalo, že Haas mal problém s telemetriou a vysielačkovou komunikáciou. Keďže sa jazdcom nevedel ozvať a nič im oznámiť, FIA ich týmto spôsobom povolala do boxov. Čierne vlajky poslúžili.

ČIERNE VLAJKY pre Kevina Magnussena a Romaina Grosjeana, toto sme tu dávno nemali!

1:13,636s - najlepší čas pre Lewisa Hamiltona. Pre porovnanie: v minulom roku sme sa v prvom tréningu dostali na 1:12,126s, takže ešte máme v autách poriadnu rezervu. Okruh je ešte špinavý a nevyjazdený.

1:15,489s - aktuálne najlepší čas Valtteriho Bottasa. Po chvíli ho zlepšil na 1:14,240s.

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk