F1.sk F1.sk

Ricciardo neklesá na duchu: Užívam si to
zdroj: Renault Sport

Ricciardo neklesá na duchu: Užívam si to

Daniel Ricciardo si myslí, že na svoj nový tím Renault už stihol mať pozitívny vplyv. Stajňa sa síce od začiatku ročníka trápi a zaostáva za očakávaniami, no motivácia je vraj na výške.

Pre neho samotného to určite nie je jednoduché obdobie, pretože po pôsobení v silnom Red Bulle spravil možno dva kroky späť. Renault mu určite nasľuboval budúci progres, ale zatiaľ to tak nevyzerá a ťažko si to je vôbec predstaviť.

"To, čo som videl v okamihu podpísania zmluvy, vidím aj naďalej: po stránke vstupov každého jednotlivca a po stránke neustáleho zlepšovania infraštruktúry," povedal Ricciardo v stredu v Monaku. "Motivácia určite ani náhodou neklesla."

"Bude to chcieť ešte o niečo viac času, ale takisto sa snažím a robím všetko, čo môžem. Cítim, že všetko, s čím som prišiel, naše vedenie akceptovalo, tím chce rásť a učiť sa. Nehovorím, že je to len o mne, ale minimálne môj vplyv bol dosť pozitívny. Užívam si to, fakt áno, ale pochopiteľne by som veľmi rád dosahoval lepšie výsledky. Dúfajme, že práve tu sa nám podarí výnimočný víkend a všetko sa to pekne rozbehne."

Za nami je päť tohtoročných veľkých cien a Ricciardo bodoval len raz. Podarilo sa mu to v Číne, kde skončil siedmy. V Baku potom pri cúvaní vrazil do Daniila Kvjata a naposledy v Španielsku skončil až dvanásty.

"Všetko je to proces," skonštatoval na margo projektu Renault F1. "Nepovedal by som, že som niečím prekvapený, aj keď sme určite dúfali v lepšie výsledky. Všetci ich chceme a úprimne to vieme priznať. Radi by sme získali viacero siedmych miest a nie len sa trápili s tým, či sa vôbec dostaneme do top 10. Nečakali sme však, že budeme bojovať o pódiá a ani nič podobné."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk