F1.sk F1.sk

Bottas dostal novú spojku, chce prelomiť sériu monackých nezdarov
zdroj: TASR/AP

Bottas dostal novú spojku, chce prelomiť sériu monackých nezdarov

Valtteri Bottas s prehľadom vyhral kvalifikáciu na nedávnu Veľkú cenu Španielska, ale o vybojovanú pozíciu prišiel už na štarte. Zdôvodňoval to problémom so spojkou, ale jeho inžinieri kontrovali: spojka vraj bola OK a bol to problém so slabším gripom na strane, kde je pole position.

Strieborní však Bottasovi vyšli v ústrety a spojku mu vymenili. Do auta mu namontovali novú, ktorá bola mierne upravená tak, aby  zamedzila vzniku podobných problémov. Bottas takto o vedenie prišiel už aj v Šanghaji, kde mu mali zadné kolesá prekĺznuť na bielej štart-cieľovej čiare.

"Prešli sme si všetky detaily a veci, ktoré viem zlepšiť ja a ktoré vie zlepšiť tím," skonštatoval Fín na stredajšom stretnutí s novinármi. "Nuž a mohli sme vidieť príčinu toho všetkého."

"Spojka je už fyzicky mimo hry, ale išlo aj o niekoľko vecí týkajúcich sa kontrolnej stránky toho nešťastného okamihu. Bol som na limite gripu, čo spôsobilo rozpačitosť a variabilnosť krútiaceho momentu spojky. Prijali sme opatrenia, aby sme tomu zamedzili. Dúfajme, že sa to už nezopakuje."

Bottas následne hovoril aj o tom, že v Monaku sa mu príliš nedarí. S Mercedesom tu skončil v posledných dvoch rokoch len na štvrtom a piatom mieste, predtým s Williamsom v Monte Carle ani raz nebodoval. Jeho auto síce malo na pódiá, ale jeho maximom bolo iba dvanáste miesto.

Horším okruhom je pre neho len Austin, kde je jeho maximom piate miesto, nuž a aj Paul Ricard, ale tam sa jazdilo len raz a v minulom roku sa zaplietol do úvodnej kolízie.

"Mám pocit, že nikdy počas mojej kariéry v F1 som v Monaku nemal dobré auto," zamýšľal sa. "Je to unikátny okruh. Po stránke toho, ako mechanicky pracuje, potrebujete mať veľmi výnimočné auto. Múry sú veľmi blízko, ale ide aj o tie nerovnosti. Aktuálne neviem, aký výkon podáme."

"Naše predstavenie v treťom barcelonskom sektore s pomalými zákrutami je sľubné. Auto však na tomto mieste môže ovplyvniť veľa rôznych vecí, pneumatiky treba prinútiť pracovať a všetko ostatné..." dodal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk