F1.sk F1.sk

Surer: Ferrari musí nevyhnutne staviť na Vettela
zdroj: TASR/AP

Surer: Ferrari musí nevyhnutne staviť na Vettela

Bývalému pretekárovi Marcovi Surerovi sa príliš nepozdáva tohtoročný prístup Ferrari. Tím najskôr oznámil, že Sebastian Vettel bude jeho jednotkou, ale na trati to tak napokon nevyzerá. Niektoré rozhodnutia sú zvláštne.

"Po stránke vedenia sú tak trochu slabí," povedal Surer, ktorého slová s odvolaním sa na podcast Starting Grid cituje nemecká verzia Motorsport.com. "Podľa mňa sa boja, že ich tlač opäť zvozí pod čiernu zem. V Taliansku je to tak: spravíte rozhodnutie a ono sa to totálne rozpitvá. Potom si to človek radšej dvakrát premyslí."

"Keď však oznámili, že budú stáť za Vettelom, tak to jednoducho mali dodržať. Ja by som to tak spravil. A vlastne to spravili aj oni, ale len tak čiastočne," hovoril ďalej Švajčiar, ktorého v priebehu jednotlivých pretekov prekvapilo už viacero rozhodnutí Ferrari.

Raz stráca čas Leclerc za Vettelom, potom je to naopak. Ak je Seb skutočne tímová jednotka, tak sa to predsa nemôže stať. "Vždy je to rovnaké a potvrdilo sa to aj naposledy: s lepšími pneumatikami uviazol za Leclercom a ostal tam dovtedy, kým si ich zničil. Príliš dlho čakali na to, kým ho pustili dopredu, čo pochopiteľne nie je správne. Už aj v Číne to robili zle. Ak pustiť dopredu, tak prosím okamžite!"

Nuž a ide tu aj o ďalšiu vec: Leclerc vraj na titul ešte nemá. "Tiež som toho názoru a Leclercovou haváriou v kvalifikácii v Baku sa to vlastne len potvrdilo - ešte je príliš mladý na to, aby bojoval o titul. Nevyhnutne musia staviť na Vettela. Ak by Charles v Baku vyhral, čo nebolo vylúčené, bola by teraz iná situácia. Keď sme však videli, že robí chyby... a spravil ich aj v barcelonskej kvalifikácii... Nemuseli sa báť a mohli jasne povedať, že stavia na Vettela, koniec," dodal Marc Surer.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk