F1.sk F1.sk

Hockenheim: Ak sa Mick dostane do F1, musíme byť v kalendári
zdroj: Scuderia Ferrari

Hockenheim: Ak sa Mick dostane do F1, musíme byť v kalendári

Mick Schumacher aktuálne pôsobí v F2 a vyzerá to tak, že v roku 2021 by sa už mohol dostať aj do "efjednotky". Zatiaľ nie je pripravený, ale ak nazbiera skúsenosti a ukáže potrebné kvality, mohol by dostať šancu napríklad v Alfe Romeo.

Nuž a ak mu to vyjde, bolo by potrebné mať aj Veľkú cenu Nemecka. Tá v posledných rokoch fanúšikov príliš nelákala, ale za čias Michaela Schumachera bol v krajine obrovský boom a niečo podobné aktuálne vyvoláva aj talentovaný mladík. 

"Problém je v tom, že ak dnes prídeme o kontrakt, bude ťažké v budúcnosti ho opäť získať," povedal šéf okruhu v Hockenheime Georg Seiler pre Motorsport.com. "Zmenili by sa základné body kontraktu a požiadavky by boli určite vyššie, ako keď len predlžujete platnú zmluvu."

"Ak bude vo Formule 1 jazdiť Mick Schumacher, tak Formula 1 musí prísť do Nemecka. O tom sme presvedčení. Na kontrakte sa vieme dohodnúť, ale neuzavrieme nič také, čo by mohlo znamenať našu stratu."

V tomto roku to v Nemecku vyzerá na horšiu návštevu, ako pred rokom. Sebastian Vettel totiž nebojuje o titul a divákov to takto neláka. Jedným z lákadiel by však mohli byť jazdy mladého Schumiho.

"Radi by sme ho na trati videli v aute F1," povedal marketingový šéf Hockenheimu Jorn Teske. "Mohlo by ísť o testy, prípadne demonštračnú jazdu v starom Ferrari jeho otca. O čokoľvek..."

Teske a spol. sú napokon sklamaní hlavne z toho, že na ich okruhu sa nekonajú preteky F2. Ľuďom z Liberty Media to pritom avizovali dostatočne dopredu. Nemeckí fanúšikovia by si tak mohli vychutnať Schumachera priamo v akcii.

"Keď publikovali kalendár F2, ostali sme fakt sklamaní. Viem, že Liberty Media potom ešte vyvinula úsilie, čo je fajn. Podľa mňa si uvedomili Mickov význam pre Nemecko, ale dosť neskoro," dodal Teske.

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk