F1.sk F1.sk

Alonso: V každom pokuse som odviedol svoje maximum
zdroj: McLaren Indy

Alonso: V každom pokuse som odviedol svoje maximum

Fernando Alonso nechal na ovále v Indianapolise podľa vlastných slov všetko. Išiel absolútne naplno a nohu ani raz nezložil z plynu, ale jeho auto na to jednoducho nemalo. Projekt McLaren Indy teda v tomto roku totálne zlyhal.

McLaren pri svojom predchádzajúcom pokuse (2017) spolupracoval s tímom Andretti Autosport, ale tentoraz to skúšal do veľkej miery nezávisle. V prvej časti kvalifikácie to stačilo len na prvé nepostupové, teda 31. miesto, v druhej na štvrté, pričom postupovali len traja.

Do istej miery za to mohla aj týždňová nehoda, po ktorej sa už tímu nepodarilo poskladať dobré auto. Bolo to zvláštne, pretože McLaren nemal problém s financiami a disponoval dostatkom zdrojov; na rozdiel napríklad od tímu Juncos Racing, ktorý po podobných problémoch postúpil.

"Neboli sme rýchli," skonštatoval Alonso. "A nielen dnes, ale počas celého podujatia sme sa tak trochu trápili. Tieto štyri kvalifikačné kolá sú také, že v nich idete naplno. Nie je v tom nič veľké, čo by ste museli predviesť."

"Ak ani raz nezvoľníte, tak vás na jednotlivé pozície dostane čisto rýchlosť auta alebo čas, kedy sa objavíte na trati. My sme mali v sobotu viacero pokusov v rôznych časových okamihoch. Ak by bolo auto dostatočne rýchle, malo by to byť OK, ale nepodarilo sa."

"V každom pokuse som odviedol svoje maximum," zdôraznil Fernando Alonso, ktorý vyskúšal viacero rôznych nastavení a ani raz nezvoľnil, no nestačilo to: "Jazdil som dokonca aj s defektom a len vtedy som v poslednom kole zvoľnil... zákrutu by som totiž inak nevybral."

Šéf McLarenu Zak Brown hľadal pred nedeľou pomocnú ruku a napokon sa dohodol s tímom Andretti Autosport. Ten mu pomohol s nastavením, ale dodal mu napríklad aj tlmiče. Ani to však nestačilo.

"Na trať sme vyšli s experimentom, ktorý sme vyprodukovali v priebehu noci. Zmenili sme všetko. Mali sme totiž pocit, že na to, aby sme do pretekov vstúpili s nejakým sebavedomím, musíme niečo spraviť inak. Na trať sme vyšli tak, že sme ani nevedeli, či auto zvládne prvú zákrutu... ale aj tak sme išli naplno. Pokúsili sme sa," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Indianapolis 500

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk