F1.sk F1.sk

Alonso netají sklamanie, de Ferran hovorí o najbolestivejšej skúsenosti za 35 rokov
zdroj: McLaren Indy

Alonso netají sklamanie, de Ferran hovorí o najbolestivejšej skúsenosti za 35 rokov

Fernando Alonso má za sebou jednu z najhorších skúseností svojej kariéry. S McLarenom sa prihlásil do Indy, kde chcel skompletizovať "Trojkorunu", ale všetko sa to skončilo už v kvalifikácii.

"Bola to veľmi dlhá kvalifikácia, ktorá trvala takmer 56 hodín," povedal Fernando Alonso. "Včera sme skončili na 31. mieste a postupovalo 30 jazdcov, dnes sme skončili 34. a postupovalo ich 33. Rozdiel bol veľmi malý, ale bohužiaľ, počas týchto dvoch dní sme neboli dosť rýchli. Som sklamaný, pretože pochopiteľne by bolo veľmi fajn, ak by sme budúcu nedeľu mohli štartovať."

"Tímu sa chcem poďakovať za všetko úsilie, neprestajne sme išli naplno. Prišli sme sem pretekať sa a podstúpiť novú výzvu, ale neboli sme dosť rýchli. Gratulujem všetkým ostatným, ktorí odviedli lepšiu prácu. Dúfajme, že na budúcu nedeľu uvidíme peknú šou a nikomu sa nič nestane. Bohužiaľ si to budem vychutnávať len spred televízora," dodal Španiel.

Ešte smutnejšie pôsobil športový riaditeľ McLarenu Gil de Ferran, ktorého si tím najal pre koordinovanie tohto projektu. Označil to za "veľmi emotívnu a náročnú" skúsenosť.

"Túto príležitosť chcem využiť na to, aby som sa ospravedlnil našim fanúšikom, ale súčasne, aby som sa im aj poďakoval," uviedol de Ferran. "Poďakovať sa chcem aj tímu, pretože naši ľudia pracovali niekoľko mesiacov a hlavne počas posledného mesiaca do toho vložili obrovské množstvo úsilia a pracovali všetky možné hodiny."

"Tento šport je veľmi náročný a určite sme nič nepodcenili. Vedeli sme, že to bude neskutočne veľká výzva. Ja tu nie som prvýkrát a zažil som aj iných neskutočných ľudí, ako sa nekvalifikovali. Určite sme si boli vedomí toho, aké náročné to bude," pokračoval Brazílčan, ktorý sa následne ospravedlnil všetkým partnerom svojho tímu.

Vzápätí sa poďakoval Fernandovi Alonsovi. "Nedali sme mu dostatočne rýchle auto, ale jazdil ako šampión, ktorým vieme, že je - hlavne počas týchto posledných troch dní. Bolo to neskutočne napínavé a veľmi ťažké, viac sme od neho nemohli žiadať."

"Za 35 rokov, ktoré pôsobím v pretekárskom športe, je toto najbolestivejšia skúsenosť, akú som zažil," skonštatoval Gil de Ferran. "Sme však pretekári. Toto miesto rešpektujeme, je to jedna z najťažších výziev v pretekárskom športe. Vďaka tejto skúsenosti budeme len silnejší. Chceme sa vrátiť."

Najnovšie z kategórie: Indianapolis 500

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk