F1.sk F1.sk

McLaren sa trápil v poslednom barcelonskom sektore, bude to problém i v Monaku?
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren sa trápil v poslednom barcelonskom sektore, bude to problém i v Monaku?

McLarenu aktuálne patrí veľmi pekné štvrté miesto konštruktérskeho poradia, čo v tomto tíme pred sezónou azda ani nečakali. Veľká cena Španielska však odhalila možnú slabinu v pomalých zákrutách, čo pred Monakom nie je dobré znamenie.

"Veľmi sme sa tam trápili," povedal Carlos Sainz o poslednom barcelonskom sektore. "Nemali sme rýchlosť, fakt sme sa tam trápili. Zadná časť auta nefungovala."

"V poslednom sektore som mal problém so zadnou časťou i s vetrom. Auto som dobre necítil, len som sa celé preteky sťažoval na zadnú časť. Po safety care sme však stavili na dobrú stratégiu a využili sme každú príležitosť, vďaka čomu sme predbehli obe autá Toro Rosso, Haas i Ricciarda."

McLaren má rovnaký motor ako Renault, takže v priamych súbojoch s Danielom Ricciardom mohol Sainz dobre porovnávať. "V pomalých zákrutách posledného sektora sa potrebujeme zlepšiť. Neboli sme tam veľmi dobrí... Mám pocit, že auto nemalo správny balans a musíme sa na to pozrieť. Potrebujeme prísť na to, prečo sme nemali rýchlosť."

Naznačujú spomínané skutočnosti, že McLaren sa bude v Monte Carle trápiť? "Budeme mať šance tak, ako sme ich mali v Španielsku. Nenašli sme správny balans pre posledný sektor, na čo sme doplatili, ale rozanalyzujeme to. V Baku sme pri jazde v nízkych rýchlostiach nemali problém, bolo to len v Španielsku," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk