F1.sk F1.sk

Wolff: Mercedes sa nikam nechystá, F1 mu dáva veľký zmysel
zdroj: TASR/AP

Wolff: Mercedes sa nikam nechystá, F1 mu dáva veľký zmysel

Mercedes prežíva mimoriadne úspešné obdobie a účinkovanie vo Formule 1 sa mu oplatí. Táto automobilka do športu každoročne investuje niekoľko stoviek miliónov eur, ale robí si reklamu omnoho vyššej hodnoty. Aj preto sa strieborní na svojom pôsobení nechystajú nič meniť.

"Neodchádzame," potvrdil Toto Wolff, ktorého slová cituje crash.net. "Vo vedení sme o tom diskutovali, pretože sme veľká spoločnosť a značka, ktorá sa musí rozhodnúť, či tu chce byť dlhodobo, alebo len v určitých cykloch. Možno boli obdobia, ktoré boli veľmi ťažké, ako po roku 2010, ale potom prišli aj skvelé roky."

"Dnes je Formula 1 pre Mercedes-Benz skvelým reklamným priestorom, ale neviem povedať, kam sa automobilový priemysel uberie o päť alebo o osem rokov," hovoril ďalej Rakúšan, podľa ktorého si to Mercedes aktuálne veľmi užíva.

Wolff má s Mercedesom zmluvu pravdepodobne do konca roku 2020 a o zmene neuvažuje. "Človek podľa mňa musí byť hlavou stopercentne zainteresovaný vo svojej úlohe a práve taký aj som. Zatiaľ som neuvažoval o žiadnej zmene po roku 2020."

Mercedes čoskoro začne pôsobiť aj vo Formule E, ktorá je na vzostupe. "Je to taký vzrušujúci 'start-up' a bude zaujímavé sledovať, ako porastie," reagoval Toto Wolff. "Na druhej strane tu máme globálnu platformu F1 a skutočne to pokrýva všetko, čo očakávame od nášho pôsobenia v motoršporte."

"Formula 1 je na tom dobre. V minulom roku sme mali viac ako pol miliardy unikátnych divákov a čísla rástli, aj keď čelíme rovnakým problémom, ako ostatné športy."

"Mercedes nenaznačil, že by sme tento program mali zastaviť, práve naopak, celkom otvorene sa bavíme o jeho benefitoch. Ale o desať rokov môže byť celý automobilový priemysel iný, môže byť kompletne elektrický a všetko bude iné, takže sa nechcem vyjadrovať k tomu, kde môžeme byť o desať rokov. Môžem však povedať, že z krátko- a strednodobého hľadiska dáva F1 Mercedesu veľký zmysel," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk