F1.sk F1.sk

Alonso sa nekvalifikoval do Indy500, v nedeľu ho čaká záverečný rozstrel
zdroj: McLaren Indy

Alonso sa nekvalifikoval do Indy500, v nedeľu ho čaká záverečný rozstrel

Fernando Alonso má problém. V kvalifikácii na slávne preteky Indianapolis 500 neukázal potrebnú rýchlosť a nedokázal sa do nich kvalifikovať. Poslednú šancu tak bude mať v nedeľnom rozstrele "Bump Day", ktorý sa v prípade očakávaného dažďa môže presunúť na pondelok.

"Zajtra sa pokúsime absolvovať štyri čisté a rýchle kolá. Potom uvidíme, čo sa stane," povedal Alonso. "Ak sa tam nedostaneme, tak si to nezaslúžime."

Ak sa Alonsovi s McLarenom Chevy nepodarí kvalifikovať, bol by to jeden z najväčších príbehov v histórii IMS. V roku 1995 sa to nepodarilo Rogerovi Penskemu s Al Unserom Jr. a Emersonom Fittipaldim po tom, čo v predchádzajúcom roku totálne dominovali.

V roku 1993 podobne dopadol šampión CART Bobby Rahal, v roku 1965 dvojnásobný víťaz Indy Rodger Ward a v roku 1950 dvojica Duke Nalon a Chet Miller.

"Nemali sme rýchlosť," skonštatoval dvojnásobný majster sveta Formuly 1. "Takto je to zaslúžené. Dúfajme, že zajtra dostaneme šancu kvalifikovať sa. Ak ju využijeme, OK, ale ak nie, tak sme si to nezaslúžili. Tak či tak budem spokojný."

"Za túto noc už toho veľa neurobíme. Celý týždeň v tom aute jednoducho nebola rýchlosť. Za jednu noc ju nenájdeme... pokúsime sa o dobré a čisté jazdy, ktoré nás azda dostanú medzi troch najlepších," dodal Fernando Alonso.

V rozstrele "Bump Day" sa o tri fleky pobijú Fernando Alonso, James Hinchcliffe, Kyle Kaiser, Sage Karam, Max Chilton a Patricio O'Ward.

Najnovšie z kategórie: Indianapolis 500

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk