F1.sk F1.sk

Storey urazil Whyte Bikes, spoločnosť reaguje fotkou s Grosjeanom
zdroj: Haas F1 Team

Storey urazil Whyte Bikes, spoločnosť reaguje fotkou s Grosjeanom

Titulný partner Haasu, spoločnosť Rich Energy, sa dostala do problémov. Súd uznal, že svoje logo ukradla spoločnosti Whyte Bikes a rozsudok znel celkom jednoznačne. Výkonný riaditeľ tejto firmy William Storey mal dokonca klamať a zavádzať.

Spoločnosť, ktorá sa často prezentuje sloganom "lepší ako Red Bull", v konečnom dôsledku vyznela amatérsky. Aby toho nebolo málo, rozhodla sa odvolať a 27. júna sa bude spor prejednávať opäť.

Storey okrem toho vyslovil niekoľko nešťastných slov, ktorými Whyte Bikes urazil. Povedal, že je to "neznáma spoločnosť", ktorá podľa neho "neexistuje" a o ktorej "nikdy nikto nepočul".

"Nikdy sme o nich nepočuli a svoju značku sme po celom svete registrovali v dobrej viere a so značnými nákladmi," skonštatoval Storey. "Vyzerá to tak, že sudcovi sa nepáčili naši svedkovia a keďže sú logá podobné, usúdil, že sme to naše skopírovali."

"Nič nemôže byť väčšie klamstvo. Nikdy by sme takéto peniaze neinvestovali do niečoho so skopírovaným logom, to by bolo šialené. Závery súdu sú absolútne kontraintuitívne a nelogické," dodal William Storey.

Skutočnosť, že o tomto výrobcovi bicyklov nikdy nikto nepočul, sa dotknutej spoločnosti pochopiteľne nepozdávala. Na svojom Twittri uverejnila fotku pretekára Haasu Romaina Grosjeana s popisom: "A čo tak pretekár tímu Rich Energy Haas F1 Romain Grosjean? Obrázok je z 26. augusta 2014..."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk