F1.sk F1.sk

Sainz a Gasly: Ferrari má najsilnejší motor
zdroj: TASR/AP

Sainz a Gasly: Ferrari má najsilnejší motor

Od začiatku hybridnej éry mal najlepšiu pohonnú jednotku Mercedes. Strieborní od roku 2014 vďaka nej jednoznačne dominovali, ale postupom času sa situácia vyrovnala. Od minulého roku sa začalo hovoriť o tom, že najsilnejším motorom aktuálne disponuje Ferrari a podľa Carlosa Sainza je to skutočne tak.

"Renault spravil z hľadiska výkonu rozhodne pokroky," povedal pretekár McLarenu, ktorého slová cituje Autosport. "V zásade na každom tohtoročnom okruhu je vidieť, že sme bližšie k najlepším. Ale na scéne je z môjho pohľadu jeden motor, ktorý exceluje, a to je motor Ferrari v kvalifikačnom režime. Ten je naďalej o dobrý krok vpredu."

"Renault dosiahol pokroky po stránke výkonu a nový vylepšený motor by mal byť krokom vpred aj po stránke spoľahlivosti, ktorú máme asi najslabšiu. Dúfajme, že aj naďalej budeme napredovať a prinášať ďalšie a ďalšie kroky. V porovnaní s minulým rokom určite máme viac výkonu," skonštatoval Sainz.

Pierre Gasly z Red Bullu si myslí, že podobne ako Ferrari, aj Honda by sa mohla dostať na úroveň Mercedesu, prípadne pred neho. "Nie ďaleko," odpovedal na otázku, ako ďaleko je Honda aktuálne za Mercedesom. "V tejto chvíli Ferrari z hľadiska rýchlosti na rovinkách jednoznačne vyniká. Potrebujeme sa koncentrovať na Mercedes, ktorý je viac-menej uprostred."

"Už teraz spravili veľký krok, povedal by som, v každej oblasti. Po stránke výkonu toho máme omnoho viac, ako v minulom roku. Aj po stránke spoľahlivosti to od začiatku ročníka funguje veľmi hladko, takže všetko sa zlepšilo. Hlavne v porovnaní s Ferrari ešte potrebujeme spraviť dosť veľký krok - práve oni sú na rovinkách najrýchlejší. Vieme však, že Honda na to tlačí a zo strany motora príde ešte väčšie množstvo výkonu," dodal Gasly.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk