F1.sk F1.sk

Ferrari uvažuje o F1 Esports i o Netflixe
zdroj: TASR/AP

Ferrari uvažuje o F1 Esports i o Netflixe

Ferrari pod vedením Maurizia Arrivabeneho odmietalo účinkovanie v sérii F1 Esports, ale zdá sa, že situácia sa mení. Herná scéna je čoraz väčšia a silnejšia, nuž a ani červení už pravdepodobne nechcú byť mimo nej.

Formula 1 v roku 2017 oficiálne spustila program Esports a prihlásili sa do neho všetky tímy s výnimkou Scuderie. Aj na tomto poli mimochodom jednoznačne triumfoval Mercedes.

V tomto roku bude F1 Esports pokračovať a opäť sa bude hrať o 500 000 dolárov.

"Pole Esports z hľadiska záujmu rastie a ako Ferrari sa o to určite vážne zaujímame," potvrdil Mattia Binotto ešte počas španielskeho súťažného víkendu. "Zatiaľ sme sa pre program na sto percent nerozhodli, ale rozhovory pokračujú. Už čoskoro spravíme rozhodnutie."

Niečo podobné platí aj o sérii Netflixu "Drive To Survive", v ktorej absentovali len Ferrari a Mercedes. Filmári si teda museli vystačiť s materiálom z prostredia ostatných tímov.

"Určite je to zaujímavý program," potvrdil Binotto. "V minulom roku sme sa ho ako Ferrari nezúčastnili, ale v tejto chvíli to zvažujeme. Finálne rozhodnutie ešte nepadlo, ale pokúsime sa spraviť ho v najbližších týždňoch."

Najnovšie z kategórie: F1 Esports

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk