F1.sk F1.sk

Séria W počas víkendov F1? Čo na to Sean Bratches?
zdroj: Pirelli Motorsport

Séria W počas víkendov F1? Čo na to Sean Bratches?

Po prvých pretekoch Série W v Hockenheime David Coulthard priznal, že pôvodne ich chcel realizovať počas niektorého z víkendov Formuly 1. Vraj to mohla byť Austrália, ale bál sa, že spolu so svojimi ľuďmi ešte nebude pripravený.

Komerčný riaditeľ F1 Sean Bratches priznal, že tému riešil, no dohoda nepadla. Víkendy Formuly 1 sú totiž zväčša veľmi nabité, v podpornom programe vidíme F2, F3 i Porsche Supercup a na okruhu jednoducho nebolo miesto.

"S týmito sériami máme zmluvy a nebolo veľa priestoru na to, aby jazdili spolu s nami," skonštatoval Bratches na Sport Industry Breakfast Clube. "A o veľké ceny, na ktorých sme tie kapacity mali, Séria W nemala nejaký veľký záujem. Myslím si, že hlavne z nákladového hľadiska."

Najmenej sprievodného programu bolo v Bahrajne a v Šanghaji, kde by si Séria W isto našla miesto. Tieto lokality však pre ňu pravdepodobne ani neboli príliš zaujímavé; nuž a počas európskej časti sezóny je program mimoriadne nabitý, takže tam sa tieto preteky nepomestia.

Bratches vzápätí naznačil, že osobne ani nie je veľkým fanúšikom čisto ženskej série. "Myslíme si, že motoršport patrí medzi unikátne športy, v ktorých môžu ženy a muži súperiť na rovnakom rošte. Vidíme to vo Formule 2."

V budúcnosti by sa situácia v tomto smere mohla zlepšovať a rodák z Berlína v to dúfa. "Keď taká Danica Patricková prišla do NASCAR, tak to bol v sérii poriadny boom," dodal Sean Bratches.

Najnovšie z kategórie: Séria W

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk