F1.sk F1.sk

Bude sa v Barcelone testovať ak Španielsko vypadne z kalendára?
zdroj: Pirelli

Bude sa v Barcelone testovať ak Španielsko vypadne z kalendára?

Vyzerá to tak, že Veľká cena Španielska vypadne z kalendára. Lídri Formuly 1 potvrdili novú zmluvu s Holandskom a všeobecne sa hovorí o tom, že Zandvoort nahradí práve Barcelonu. Podľa zástupcov okruhu rokovania ešte pokračujú, ale ktovie.

Pripusťme hypotetickú situáciu, že okruh Catalunya zmizne z kalendára. Bude sa na ňom naďalej aspoň testovať? Alebo ani to?

"Bola by veľká škoda, ak by sme sa nevracali na tieto preteky, ale určite by sme sem mali chodiť aspoň testovať," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Je to v Európe, dosť ďaleko na juhu a je tu dobré počasie."

"Z nákladového hľadiska je pre európske tímy efektívne prichádzať sem a testovať tu. Navyše je to aj dobrá trať, ktorá má kombináciu veľmi rýchlych stredne rýchlych a pomalých zákrut. Bola by škoda, ak by nebola využívaná aspoň pre testy."

Barcelona hostí predsezónne testy už od roku 2016, pričom predtým bol chvíľu využívaný aj Jerez. Okrem toho sa uvažuje aj o možných testoch v Bahrajne, ale to je už vzdialenejšia lokalita.

"Barcelona má dobrý okruh a tímy tu už majú množstvo referencií. Je to vhodné miesto, počasie je už pred sezónou zvyčajne celkom dobré. Rozhodne budem podporcom toho, aby sme tu prišli aj pred začiatkom budúceho roku," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk