F1.sk F1.sk

Mazepin najrýchlejším mužom stredajších testov. Za časom Bottasovej pole position zaostal len o tri desatiny
zdroj: Mercedes-AMG F1

Mazepin najrýchlejším mužom stredajších testov. Za časom Bottasovej pole position zaostal len o tri desatiny

Májové barcelonské testy majú za sebou druhý a zároveň posledný deň. Podobne ako včera ich opanoval Mercedes, pričom v utorok i v stredu sa výrazne priblížil svojim časom z kvalifikácie VC Španielska.

Čas Valtteriho Bottasa v sobotňajšej kvalifikácii bol 1:15.406. V utorok dosiahol najrýchlejší deň testov takisto fínsky pilot s časom 1:15.551. A do tretice zvíťazil Mercedes aj v stredu, keď sedel v kokpite ruský mladík Nikita Mazepin. Ten dosiahol čas 1:15.775, čo je veľmi slušný výsledok. Samozrejme treba brať do úvahy aj fakt, že v Barcelone zohrávajú silnú úlohu aj podmienky, ktoré majú veľký vplyv a ako v utorok, tak aj v stredu panovalo skvelé počasie. 

Ani s Mazepinom v kokpite sa Mercedes neštítil demonštrovať svoju silu. Mladučký Rus na to zrejme dnes poriadne tlačil, keďže sa nevyhol šmyku a kontaktu s bariérou. Auto však bolo v poriadku, a tak sa mohol na záver programu vrátiť na trať. Napriek nútenej prestávke sa so 128 kolami stal najaktívnejším jazdcom dňa.

Druhý najrýchlejší bol v stredu pilot tímu Toro Rosso Alexander Albon, ktorý zajazdil čas 1:17.079 (o asi štyri desatiny rýchlejší, než v sobotu), na Mazepina teda stratil pomerne výrazne. Britsko-thajský jazdec zrejme jazdil s prázdnou nádržou, keďže sa pár minút pred koncom dňa postaral o červené vlajky. Jeho Toro Rosso sa zastavilo v treťom sektore, pravdepodobnou príčinou bol nedostatok paliva.

Na treťom a štvrtom mieste sa umiestnili piloti Ferrari, Antonio Fuoco a Charles Leclerc, ktorý dnes testoval pre Pirelli (spolu s ním aj pilot tímu Racing Point Lance Stroll). Ich strata presiahla jeden a pol sekundy. Najlepšiu päticu uzavrel Kimi Räikkönen na Alfe Romeo.

Program poznamenalo viacero prerušení. Smoliarom dňa sa stal brazílsky pilot Sérgio Sette Camara. Ten sa dnes dočkal premiéry v kokpite monopostu Formuly 1, z ktorej sa však dlho neradoval. Porucha mu umožnila odjazdiť len devätnásť kôl. Problémy mali aj Nicholas Latifi a Dan Ticktum.

Prehliadku juniorských pilotov jednotlivých tímov doplnil (okrem vyššie zmienených) Jack Aitken na Renaulte. Do kokpitu zasadli aj Oliver Turvey (McLaren) a Nick Yelloly (Racing Point).

Infografika: Súhrnné výsledky dvoch tohtotýždňových testovacích dní.

Ferrari umiestnilo do oblasti predného krídla Antonia Fuoca zvláštny senzor. Čo v Maranelle skúšajú?

Najviac kôl odjazdil v prvej časti programu Nikita Mazepin.

Opäť červené vlajky: Nicholas Latifi zastal na konci boxovej uličky.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk