F1.sk F1.sk

Ilott v utorok havaroval, strata kontroly nad autom ho prekvapila
zdroj: Pirelli

Ilott v utorok havaroval, strata kontroly nad autom ho prekvapila

V utorok absolvoval svoju premiéru v monoposte Formuly 1 Callum Ilott. Ide o mladíka Ferrari, ktorý v tomto roku pôsobí v tíme Charouz vo Formule 2. Na okruhu Catalunya pri Barcelone odjazdil 40 kôl, ale potom havaroval. Kontrolu nad autom stratil v rýchlosti vyše 200 km/h a zadnou časťou vrazil do bariéry.

"Prvú časť tretej zákruty som zvládol a potom mi to z ničoho nič totálne ušlo - nepredchádzal tomu žiadny pohyb, jednoducho to ušlo," skonštatoval Ilott. "Preto je to tak trochu nevysvetliteľné. Vo vetre nebol žiadny rozdiel a nič, čo by sme videli, sa ani nezlomilo. Z pohľadu jazdy bolo všetko veľmi podobné, takže je to tak trochu čudné."

"Vôbec som to nečakal, pretože všetko bolo rovnaké, ako počas všetkých ostatných kôl. Príčiny skúmame. Bolo to čudné," hovoril anglický jazdec.

Ilott bol napriek havárii pomerne pozitívne naladený. "Keď naskakujete do jednej z týchto vecí, tak ste pochopiteľne trochu nervózny, ale pripravoval som sa dobre a je to neskutočné. Rýchlosti, ktorými idete v zákrutách a súčasne pridávate výkon... to je niečo úžasné."

"Bol to šok a musel som si zvykať. Od inštalačných kôl sme postupne napredovali a už som sa cítil celkom komfortne. Už som sa do toho dostával," povedal 20-ročný mladík.

"Ráno sme prešli všetkými potrebnými testami. Ja som bol spokojný i tím bol spokojný, takže celkovo to bol okrem tej nehody ozaj pozitívny deň. Prešli sme programom, ktorý odo mňa chceli a potom to už bolo viac o mne a o jazdách zameraných na výkon. Škoda, že som časť z nich vynechal, ale bohužiaľ, tieto veci sa stávajú," dodal Ilott.

Callum Ilott
Alfa Romeo

Najnovšie z kategórie: Callum Ilott

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk