F1.sk F1.sk

Prvý testovací deň v Barcelone uzavrel s pohodlným náskokom Bottas
zdroj: TASR/AP

Veľa nechýbalo a Valtteri Bottas by v utorok prekonal aj sebou stanovený traťový rekord zo soboty. Svojím kolom 1:15,511 stratil na pole position len niečo vyše pol druha desatinky sekundy. Dokázal to však na pneumatikách C5, ktoré sú o dva stupne mäkšie ako cez víkend nasadené gumy C3.

Na druhom mieste skončil Charles Leclerc na Ferrari. Monačan zajazdil svoje najlepšie kolo na pneumatikách C2 a na Bottasa stratil 1,422 sekundy. Tretiu priečku obsadil Danill Kvjat s Toro Rosso a štvrtý bol Nico Hülkenberg na Renaulte.

Počasie tímom prialo, v Barcelone bolo slnečno a teplo. O najväčšiu drámu sa v tejto idylke postaral junior akadémie Ferrari Callum Ilott, ktorý v tretej zákrute havaroval hodinu po začiatku popoludňajšieho programu. Mladíkovi sa nič nestalo, no jazdy museli byť z dôvodu odpratávania monopostu prerušené.

Druhú a poslednú vlajku dnešného dňa vyvesil Pierre Gasly, keď zastavil na cieľovej rovinke. Podľa predbežných informácií bol dôvodom problém s prevodovkou. Francúz sa tak poslednú hodinu na trati neukázal a svoju piatu priečku už nezlepšil.

Carlos Sainz skončil šiesty pred rezervným pilotom Haasu Pietrom Fittipaldim. Na ôsmom mieste evidujeme navrátilca Nicka Yellolyho, ktorý sa na testoch F1 objavil po troch rokoch. Tentoraz v aute Racing Pointu.

Prvú desiatku skompletizovali Sebastian Vettel a Lando Norris. V závere výsledkovej listiny zostali ešte mená Sergio Pérez, Callum Ilott a z Williamsu Nicholas Latifi, najaktívnejší muž utorňajších testov.

Program pokračuje v stredu od 9:00.

Alfa Romeo ani Red Bull sa už na trať nevrátia. Ilott havaroval a Gasly mal zatiaľ bližšie nešpecifikovaný problém.

Červené vlajky: Pierre Gasly zastal na hlavnej rovinke.

Sebastian Vettel počas dnešného rozhovoru s Michaelom Schmidtom z Auto Motor und Sportu.