F1.sk F1.sk

JJ Lehto si myslí, že Alfa sa Giovinazziho možno čoskoro zbaví
zdroj: TASR/AP

JJ Lehto si myslí, že Alfa sa Giovinazziho možno čoskoro zbaví

Antonio Giovinazzi absolvoval pred dvoma rokmi dve podujatia so Sauberom, ale príliš nepresvedčil. Teraz mu dala Alfa Romeo dlhodobú pretekársku šancu, za ktorú vďačí hlavne tomu, že patrí do kádra Ferrari a pre červených odvádzal dobrú robotu. Avšak na trati toho zatiaľ veľa neukázal.

Bývalý pretekár JJ Lehto ho dokonca varoval pred možným vyhadzovom. Ak so sebou urýchlene niečo nespraví a nezlepší sa, Alfa ho možno nebude držať.

"Kimi je jediný, kto aktuálne dokáže dosahovať výsledky," povedal Lehto pre fínsky denník Iltalehti. "Giovinazzi vyzerá byť v porovnaní s ním stratený a bezradný. Vo všetkých ostatných tímoch priemernej úrovne majú pritom dvoch pretekárov, ktorí disponujú potrebnou rýchlosťou."

"V určitom okamihu určite prídu zmeny. V zákulisí je v tomto smere asi veľké množstvo politiky, ale skutočnosť je taká, že Alfa Romeo potrebuje dvoch jazdcov, ktorí dokážu získavať body," dodal 53-ročný Jyrki Jarvilehto, ktorý v F1 odjazdil celkovo 62 veľkých cien.

V Barcelone sa Alfa predviedla veľmi zle a nespokojnosťou hýril aj tradične usmiaty šéf Frédéric Vasseur. Stačilo to len na štrnáste a šestnáste miesto spomedzi osemnástich pretekárov, ktorí prišli do cieľa.

"To slovo má štyri písmená, ale nemôžete ho napísať," opísal výkon svojho tímu na VC Španielska. "Teraz veríme aspoň v to, že počas testovacieho týždňa sa Kimimu a nášmu mladému jazdcovi Ilottovi podarí popracovať na vyriešení problémov s pneumatikami."

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk