F1.sk F1.sk

Brawn dúfa, že fanúšikovia si užijú historickú atmosféru Zandvoortu
zdroj:

Brawn dúfa, že fanúšikovia si užijú historickú atmosféru Zandvoortu

Vedúci predstavitelia Formuly 1, Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) a okruhu Zandvoort v utorok oficiálne potvrdili návrat Veľkej ceny Holandska. Stane sa tak po 35 rokoch, pričom preteky by sa podľa dostupných informácií mali konať 10. mája 2020.

"Dnes je to dôležitý okamih pre Formulu 1," povedal športový šéf Formuly 1 Ross Brawn. "Potvrdili sme, že do kalendára sa v roku 2020 vráti holandský okruh Zandvoort, ktorý bol až do polovice 80. rokov súčasťou histórie tohto športu."

Angličan okrem toho pripomenul, že celá krajina sa vďaka progresu Maxa Verstappena nesie na pozitívnej vlne. "Som si istý tým, že pretekár Red Bullu sa už nevie dočkať domácich pretekov, aj keď more oranžových fanúšikov ho čaká na takmer všetkých európskych podujatiach."

Brawn potvrdil, že okruh Zandvoort bude musieť byť upravený a padok bude prestavaný, ale plynutie trate by mohlo ostať nezmenené. Aspoň tak tomu nasvedčuje oficiálna grafika z dielne Manažmentu F1.

"Na navštevovanie pretekov v Zandvoorte v 70. a 80. rokoch mám veľmi dobré spomienky," pokračoval. "V tom čase sme objavili fenomén prísavného 'ground effectu' a aktívne sme ho využívali, takže sme dosahovali čoraz silnejšie úrovne prítlaku. Bolo ozaj úžasné sledovať tie autá v zákrutách ako Tarzan."

"Trať a infraštruktúra budú modernizované tak, aby naplnili bezpečnostné požiadavky FIA a padok bude prestavaný, ale verím, že tímy Formuly 1, ako aj fanúšikovia, budú od budúceho roku vedieť oceniť tamojšiu historickú atmosféru," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Zandvoort

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk