F1.sk F1.sk

Toro Rosso nepripravilo pneumatiky, Kvjata mrzí strata mnohých bodov
zdroj: TASR/AP

Toro Rosso nepripravilo pneumatiky, Kvjata mrzí strata mnohých bodov

Daniil Kvjat obsadil v Španielsku pekné deviate miesto, ale mohlo to byť aj lepšie. Sám je presvedčený o tom, že chyba v boxoch ho pripravila o dve pozície, teda o štyri body.

Kvjat predvádzal veľmi solídny výkon a zaujal niekoľkými peknými manévrami. Keď sa dostal aj pred Kevina Magnussena, zdalo sa, že môže skončiť ako najlepší zo zvyšku sveta, no stalo sa nečakané: počas zastávky pod safety carom nemal pripravené pneumatiky a stratil mnoho sekúnd. 

"Boli to zábavné preteky s množstvom akcie," opisoval boje v strede poľa. "Množstvo manévrov. Na trati som predstihol oba Haasy, predstihol som Kimiho i Ricciarda. Tak v podaní mňa, ako aj v podaní tímu, to bol veľmi dobrý výkon. Ale potom prišlo asi komunikačné nedorozumenie. Ani presne neviem, čo sa to stalo, ale stratili sme množstvo času. Pneumatiky bohužiaľ neboli pripravené."

"Prišli sme o potenciálne siedme miesto, čo je škoda, ale poučíme sa z toho. Neexistuje dôvod robiť z toho žiadnu drámu. Na jednej strane to bol veľmi dobrý, no na strane druhej aj frustrujúci deň. Určite sa z toho poučíme."

"Zvyčajne máme rýchle pitstopy, ale tento bol veľmi dlhý, pretože pneumatiky neboli pripravené," pokračoval pretekár Toro Rosso. "Dúfal som len v jedno: nech nestratíme veľa pozícií. Našťastie to napokon boli len dve. Skončili sme na deviatom mieste a máme dva cenné body."

Kvjat má dokonca pocit, že Toro Rosso malo najlepšie auto stredu poľa. "Predstihol som Grosjeana a doťahoval som sa na Carlosa. Bol som k nemu veľmi blízko a možno už v ďalšom kole by som ho dostal, ale po reštarte obul mäkké pneumatiky a lepšie sa mu zahriali, takže ma predstihol. No potom, keď sa zahriali aj moje, tak som ho opäť doťahoval. Už však nebolo dosť kôl," dodal Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk