F1.sk F1.sk

Ricciardo je nespokojný so stratégiou, Renault to podľa neho nezvládol
zdroj: TASR/AP

Ricciardo je nespokojný so stratégiou, Renault to podľa neho nezvládol

Daniel Ricciardo opustil Red Bull a prestúpil do Renaultu, no svoj krok možno už aj oľutoval. Presadol totiž do slabšieho auta, s ktorým má problém vôbec bodovať. V Španielsku sa mu to nepodarilo.

Po ukončení pretekov bol Austrálčan nespokojný. Myslí si, že mohol mať na viac, ale keď pod safety carom prezul pneumatiky a dostal nové zmesi, uviazol za kolegom Nicom Hülkenbergom, ktorého gumy mali desať kôl. Dúfal, že tím ich pozície vymení, ale nestalo sa.

"Jedna vec, kde sme premrhali príležitosť, bola reštart," povedal Ricciardo. "Odchodom do boxov sme prišli o traťovú pozíciu a prepadli sme sa za Nica. Ten mal opotrebované pneumatiky, ja nové."

"V prvom kole po reštarte sme určite mali šancu zaútočiť na tých pred nami, ale povedali nám, že môžeme spolu bojovať. Ja si však neviem predstaviť, ako mohol s tými pneumatikami napredovať podobne dobre, ako ja so svojimi," krútil hlavou Ricciardo, podľa ktorého mal jeho tím jeho auto uprednostniť.

Ricciardo sa pred Hülkenberga neskôr dostal a skončil dvanásty, no všetko ho to mrzelo. Veď ešte v úvode pretekov predbehol Carlosa Sainza, ktorý nakoniec skončil ôsmy!

"Som nahnevaný, že ho vidím ôsmeho," skonštatoval pretekár z Perthu. "Na konci prvého stintu sme ho predsa predstihli. Potom sme obuli hardy, on mediumky a vo výjazdovom kole nás predbehol. Nuž a pozrite sa na to, kde skončil on a kde my. Podľa mňa sme mali potrebné tempo a nedosiahli sme taký výsledok, na aký toto auto malo."

"Ide tu o takéto malé veci. Stred poľa je veľmi vyrovnaný a pri malom nedostatku perfektnosti nám takto ušli možno štyri body. Musíme sa pokúsiť o to, aby sme to zvládali lepšie. Musíme sa zamyslieť, prečo sme obuli hardy a nie mediumky. Ak sme boli príliš opatrní, tak nemôžeme byť príliš opatrní," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk