F1.sk F1.sk

Wolff: V našom krídle sme od začiatku videli väčší dlhodobý potenciál
zdroj: TASR/AP

Wolff: V našom krídle sme od začiatku videli väčší dlhodobý potenciál

Počas predsezónnych testov sa veľa hovorilo o riešení predných krídel. Ferrari prišlo s celkom iným konceptom ako Mercedes: červení nehnali všetok vzduch zvnútra okolo kolies, ale krídlo bolo postavené tak, že pripúšťalo aj obtekanie zvonku.

Mercedes na to išiel celkom inak a stavil na protichodný koncept, no už po prvom týždni ho mierne upravil a niekoľko ďalších úprav vykonal aj v priebehu ďalších týždňov. Aj tak to však strieborní robia celkom inak a zdá sa, že spravili dobre.

Nebude problém Ferrari práve v tom? "Rozhodne je to zaujímavá myšlienka," odpovedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre BBC. "Keď sa pozriete na to, kto bol vpredu počas zimných testov, tak je to niekto iný, ako je vpredu teraz."

"Sú to dva rozdielne aerodynamické koncepty a možno na tom bude niečo pravdy. Ale v F1 nikdy neexistuje len jedna otázka a jedna odpoveď. Neexistuje jedna jediná zázračná vec, ktorá vysvetlí dobrý či zlý výkon. Auto musíme naďalej vylepšovať a výkon mu pridávať víkend čo víkend."

"My sme mali od začiatku pocit, že s našim konceptom predného krídla máme z dlhodobého hľadiska väčší potenciál, aj keď možno riskujeme krátkodobé problémy," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk