F1.sk F1.sk

Hamilton venoval víťazstvo malému fanúšikovi
zdroj: TASR/AP

Hamilton venoval víťazstvo malému fanúšikovi

Lewis Hamilton bol po kvalifikácii na Veľkú cenu Španielska zronený a smutný. Na Valtteriho Bottasa stratil veľké množstvo času a podľa vlastných slov hľadal inšpiráciu. Napokon ju našiel v podpore od mladého chorého fanúšika.

Angličan následne zazdieľal video, ktoré od chlapca dostal a označil ho za svojho duchovného anjela. 

"Týmto malým chlapcom, ktorý mi poslal správu, som bol neskutočne inšpirovaný. Volá sa Harry," povedal Hamilton. "Poslali sme mu pozdrav a šiltovku. Pred pretekmi som bol v pohode a uvoľnený, ale hľadal som nejakú inšpiráciu a niečo, čoho by som sa mohol chytiť..."

"Dnešné víťazstvo venujem práve jemu. Vždy sa pokúšam vyjsť na trať a niečo pre niekoho spraviť, ale nie vždy to vyjde tak, ako má. On sa na nás pozerá a o chvíľu mu pošlem správu. Pokúsime sa urobiť pre neho niečo výnimočné."

Angličan okrem toho vyzdvihol Dietra Zetscheho, pre ktorého to boli posledné preteky na pozícii šéfa Daimleru. "Už od trinástich rokov ma mimoriadne podporoval," skonštatoval Lewis. "Bol aj účastníkom procesu rozhodovania, či ma vôbec ako dieťa vezmú."

"Keď som potom prišiel do McLarenu, tak bol súčasťou procesu rozhodovania, či ma už v roku 2007 dajú do F1. Následne bol pri prestupe do tohto tímu a potom pri predlžovaniach zmlúv. Toto sú jeho posledné preteky s nami a chcem mu povedať veľké ďakujem," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac