F1.sk F1.sk

Bottas je nespokojný, sťažuje sa na zlé fungovanie spojky
zdroj: TASR/AP

Bottas je nespokojný, sťažuje sa na zlé fungovanie spojky

Valtteri Bottas si po veľmi dobrom výkone vybojoval španielsku pole position, ale v pretekoch ju neobhájil. Doplatil na nevydarený štart, po ktorom prišiel o pozíciu voči kolegovi Lewisovi Hamiltonovi. A spokojný nebol: sťažoval sa na čudný záber spojky.

"Bolo to dosť tesné, ale prehral som to na štarte," povedal Bottas. "Zaznamenal som čudné správanie spojky, zabrala a uvoľnila, zabrala a uvoľnila. Nikdy som nič také necítil a práve tam som to prehral."

"Veľmi ma to hnevá, úprimne priznávam. Prehral som to na štarte a môžem povedať, že to nebola moja chyba. So spojkou som mal určité problémy, pociťoval som vibrácie, pričom nič také sa ešte nikdy nestalo. Preto som sa pohol tak pomaly. Som zvedavý na to, čo sa to stalo. Chcem na to prísť."

Bottas uznal, že v tej chvíli bolo "game over" a už sa mohol len viezť. V konečnom dôsledku z toho bolo druhé miesto za Hamiltonom, ktorý sa tak dostal do čela majstrovského poradia.

"Keď ste na čele, tak je to omnoho jednoduchšie. Viete kontrolovať tempo. Keď ste vzadu, tak sa pokúšate len držať a v špinavom vzduchu sa na takomto type okruhu kĺžete. Istým spôsobom som očakával, že o pretekoch rozhodne prvá zákruta. Bol to 'game over'."

Po ďalšej otázke týkajúcej sa problému so spojkou Bottas odvetil: "V zahrievacom kole som problém nemal, prišiel až potom. Veľmi to hnevá... víkend sa mi pokazil takto. Nikoho v tíme neviním, ale veľmi hnevá, keď preteky prehráte takto."

"Môžu však prísť aj horšie dni, ale ako tím odvádzame neskutočnú prácu. Gratulujem Lewisovi k skvelému pretekovému tempu a k víťazstvu. Máme piate double po sebe, čo je neskutočné. Každý získaný bod bude nakoniec dôležitý," dodal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk