F1.sk F1.sk

Kvjat je spokojný, v Q2 odjazdil "brilantné kolo"
zdroj: TASR/AP

Kvjat je spokojný, v Q2 odjazdil "brilantné kolo"

Daniil Kvjat podal v kvalifikácii na Veľkú cenu Španielska veľmi dobrý výkon. Dostal sa do jej záverečnej časti a otvorene hovoril o jednom z najlepších kôl svojej kariéry.

"Myslím si, že to bolo brilantné kolo," povedal prítomným novinárom. "Jedno z najlepších, aké som kedy mal. Rozhodne ma to potešilo. Keď som ho dokončil, vedel som, že to stačí na postup do Q3. Po stránke výkonu sme z auta dostali ozaj všetko. Vybojovali sme si dobrú štartovaciu pozíciu a spravíme maximum pre to, aby sme mali aj dobré preteky."

V Q3 už Kvjat tento výkon nezopakoval a bol o tri desatiny sekundy pomalší. "Ale už sa zmenili teploty okruhu, trať bola pomalšia a navyše sa začal točiť vietor. So svojim kolom som bol spokojný, ale to v Q2 bolo lepšie."

"V celej kvalifikácii som urobil dobré rozhodnutia. Po treťom tréningu na tom auto nebolo tak, ako by som chcel, ale pred kvalifikáciou sme ho dali do poriadku. Spolu s inžiniermi sme odviedli veľmi dobrú prácu. Pochopili sme, čo potrebujeme pre to, aby sme boli rýchlejší," dodal Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk