F1.sk F1.sk

Malá chyba, veľké následky, hovorí Leclerc
zdroj: TASR/AP

Malá chyba, veľké následky, hovorí Leclerc

Po kvalifikačnej chybe v Azerbajdžane, ktorá Leclerca vyradila z boja o pole position, si v Španielsku pripísal ďalšiu. Táto bola oveľa menšia, no aj ona mala vážne dôsledky. Namiesto boja o prvé priečky Leclerc len minimalizoval škody.

V pravotočivej deviatej zákrute bol Charles Leclerc príliš rýchly. Vyšiel priamo na obrubník, keď z jeho Ferrari SF90 začali odlietavať kusy karbónu. Monačan sa okamžite vrátil do garáže, aby mechanici mohli dať jeho auto do čo najlepšieho stavu, no v priebehu pár minút toho mohli spraviť len málo.

"Nie som veľmi spokojný. Na druhej strane ani nerozumiem tomu, ako som mohol v Q2 prísť prejazdom cez obrubník o taký kus auta," hovoril piaty Leclerc, ktorý na Vettela stratil tri desatinky. "Nečakal som to. Mal som trochu pretáčavé auto, ale šiel som naplno mysliac si, že to bude v poriadku. Žiaľ, poškodilo sa toho dosť veľa. Musel som opäť zastaviť. V Q3 som mal nejaké problémy, ktoré mi stále nie sú jasné. Balans bol veľmi zvláštny."

"Na obrubník som vyšiel len o čosi ďalej ako inokedy. Nečakal som, že prídem o toľko súčiastok. Možno tým, že som bol rýchlejší a bol som nižšie, som sa zachytil jedným deflektorom. Myslím si však, že aj druhý bol poškodený," čudoval sa pilot Ferrari. "Je to škoda, ale nemyslím si, že by to z mojej strany bola nejaká veľká chyba. Bola to smola, no s veľkými následkami."

Leclerc sa bude musieť najskôr dostať cez Maxa Verstappena, ktorý sa dokázal kvalifikovať pred ním. "Budú to ťažké preteky," uznáva. "Red Bull je v dlhých jazdách rýchly. Vieme, že dobre manažujú svoje pneumatiky, takže to zajtra nebudú ľahké preteky."

"Ani dnes to nebolo ľahké. Mercedes vyzerá byť extrémne silný a zdá sa, že my sa, naopak, trápime. Musíme sa zlepšiť," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac