F1.sk F1.sk

Hülkenberg: Za chyby sa platí (+VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Hülkenberg: Za chyby sa platí (+VIDEO)

Nico Hülkenberg je presvedčený, že by sa dokázal dostať do druhej časti kvalifikácie, keby si to vo svojom prvom ostrom kole nezamieril priamo do bariéry. Po náraze totižto zničil novú špecifikáciu predného krídla, za ktorú nemal vhodnú náhradu.

Tím mu musel nasadiť staršiu verziu, čo Hülkenberg pocítil hneď po výjazde z garáže. "Určite som sa mohol dostať do Q2. Nie je to nič super, keď v prvom kole vyjdete mimo trať. Ja som zároveň prišiel o novú špecifikáciu predného krídla, takže pre druhý výjazd sme sa museli vrátiť ku starému."

S narýchlo opraveným monopostom to Nemec vytiahol len na šestnástu priečku. "Auto sa správalo inak. Pocítil som stratu prítlaku, takže som istotne prišiel aj o nejakú rýchlosť. Inak by som sa dostal do Q2, ale čo sa dá robiť. Keď spravíte chybu, musíte za ňu zaplatiť."

"Bola to len drobná chyba," povedal Hulk pre Autosport. "Asi som chcel príliš veľa príliš skoro. Nemôžem z toho viniť nikoho iného ako seba. Je to jedna zákruta, v ktorej to neviete zachrániť mimo ideálnej stopy, keďže tam nie je žiaden grip. Žiaľ, vyšiel som z trate, zničil predné krídlo a pár ďalších vecí na aute. Na tento moment určite nebudem najpyšnejší."

"Nebude to prechádzka ružovou záhradou," odpovedal na otázku, ako vidí nedeľné preteky zo štartu z takej nízkej pozície. "Musíte mať rýchlosť, aby sa vám podarilo spraviť niečo so stratégiou ako v Bahrajne. Ak ste rýchli, viete predbiehať. Uvidíme, ako na tom budeme zajtra. Dlhé jazdy zatiaľ vyzerajú byť veľmi tesné."

Daniel Ricciardo bol oveľa spokojnejší, veď so svojím Renaultom sa dostal až do prvej desiatky. V prvej časti kvalifikácie však mal aj on problémy. Zhodou okolností presne na tom istom mieste, kde aj jeho kolega Hülkenberg.

"Z Q1 som sa len tak prešmykol. V štvrtej zákrute som prebrzdil, a keďže je to rýchla zákruta, na jej vonkajšku sa zbiera veľa nečistôt. Keď som prebrzdil, nevidel som nič iné, len tie žmolky. Keď sa dostanete na tú časť, neviete sa vrátiť. Mne sa to podarilo udržať na trati, ale vedel som, že s tým prebrzdením to bude tesné. Stratili sme tam pár desatiniek."

Ideálne podľa neho nedopadla ani záverečná časť, v ktorej skončil desiaty. Zajazdil takmer o sekundu horší čas ako v Q2. "Chyba v mojom poslednom kole ma stála deviatu priečku, ktorá by bola lepšia ako desiata. Bola to moja chyba. Celkovo to bolo fajn popoludnie, hlavne keď si spomenieme na jazdy na mäkkej zmesi z dnešného rána."

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk