F1.sk F1.sk

Hamiltonovi nové auto nesedí, cíti sa horšie ako na predsezónnych testoch
zdroj: TASR/AP

Hamiltonovi nové auto nesedí, cíti sa horšie ako na predsezónnych testoch

Takú výraznú stratu Lewisa Hamiltona na jeho tímového kolegu, akú nabral počas španielskej kvalifikácie, tak často nevidíme. Toto Wolff si časť náskoku Valtteriho Bottasa vysvetľuje nedostatočným nabitím batérie auta s číslom 44, no úradujúci šampión vidí chybu hlavne v sebe.

"Valtteri odviedol fantastickú prácu, celý víkend bol rýchly. Ja som to v závere proste nedokázal vyskladať. Hlavne posledné dve kolá v Q3 neboli veľmi silné. Neboli to dobré kolá," opakoval Lewis Hamilton, ktorý "proste neodviedol dosť dobrú robotu". "Valtteri bol dnes rýchlejší, takže si pole zaslúžil."

V nedeľu sa môže udiať veľa vecí, no najviac z nich hneď po štarte. Keď sa poradie v balíku utrasie, Veľká cena Španielska sa zvykne zmeniť na procesiu. "Všetko bude záležať na tom, ako prídeme do prvej zákruty, ako vyštartujeme. Potom to bude veľmi priamočiare, tu sa predbieha veľmi ťažko, takže štart bude asi rozhodujúci."

"Dám do toho všetko," sľubuje. "Pre tím sú tieto prvé dve miesta skvelé, pokúsime sa ich zajtra premeniť na double. Ak sa mi podarí otočiť poradie, budem šťastný."

Víkend v Španielsku sa vždy vyznačuje veľkými balíkmi noviniek a vylepšení. Tímy tiež môžu prvýkrát bilancovať a porovnávať časy a výkony z predsezónnych testov s terajšími. Väčšina jazdcov by mala byť v tejto fáze sezóny oveľa spokojnejšia, ako keď si prvýkrát zasadla do auta, no v Hamiltonovom prípade to tak nie je.

"Určite je to úplne iné auto ako to, ktoré sme mali," porovnáva dnešný Mercedes W10 s tým februárovým Hamilton. "Ja som mal v skutočnosti ale pocit, že auto je horšie ako na testoch. Reálne je lepšie — je rýchlejšie. Ja som mal ale lepší pocit z jazdy, keď som tu bol vo februári."

"V poslednom sektore som strácal naozaj veľa času. V každom prípade budeme na tom tvrdo pracovať. Je skvelé, že máme takýto výkon," doplnil.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk